REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Brdský vodopád

31.07.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Mimořádné zpravodajství: „Extrémní sucha sužují Českou republiku. Zemědělci hlásí čím dál větší ztráty na úrodě. V Praze bude zítra zasedat mimořádný krizový štáb, který projedná zapsání Vodáka českého (Andros aqualis bohemicus) na Červený seznam ohrožených druhů. Dochází totiž k velkým úhynům tohoto živočicha. Velké ztráty jsou především z rodu turistikus. Další jedinci z rodu divokovodus pak ve velkém migrují na sever, a to především do Norska. O dalším vývoji krizové situace vás budeme informovat na webu Outfanatic.com.“
 

Přepad na Červeném rybníce


Bohužel je tomu tak. Sucho netrápí pouze zahrádkáře. Holt není každý den posvícení a my vodáci můžeme jen vzpomínat na to, jaké to bylo při povodních v roce 2013. Je pravda, že když se použije slovo povodně, tak je asi lepší to sucho, ale občas se na rozvodněném potoce dá užít dost zábavy.
 

Úplně zadarmo to není

Úplně zadarmo to není

Jeden takový naleznete i u obce Komárov v Brdech. Voda Červeného potoka zde dohání to, co zameškala při čekání v rybníce a tak si tady můžete užít i vodopád. Jedná se o přepad Červeného rybníka, který šikovně využívá přilehlé skalky (v outdoormapě zde).

Před samotným vodopádem, nebo chcete-li slajdopádem, je ještě metrový stupínek. Bohužel jsou tu stavidla a musí se nasedat až pod tímto stupínkem ve vracáku na pravé straně. Z tohoto vracáku stihnete jeden záběr a už jste na hraně a otevře se vám děsivý pohled do chřtánu válce pod slajdopádem. Nejlepší lajna je středem, protože úplně vpravo se válec zavírá o skálu a vlevo to moc drncá.
  

PŘEČTĚTE SI: Skalice a Lomnice u Čimelic: Jarní voda pro pohodáře 


Pozor na domorodce na lehátkách


Když už budete mít to štěstí, že zde chytnete vodu, počítejte i s početným publikem místních domorodců, pro které je přetékající rybník, také neobvyklou atrakcí.
 

Klouzačka na záskaláku


Vodopád ovšem není jediné vzrůšo, co Červený potok nabízí. O necelé dva kilometry proti proudu je další vypečený přepad. Tentokrát voda přetéká ze Záskalské vodní nádrže (v outdoormapě zde). Nádrž je znatelně modernější a skálu tady vyměnili za beton, ale i ten je zábavný. Užijete si zde nekonečně dlouhý slajd s bazénem na konci, ve kterém si můžete potrénovat surfing a přejezdy na rychlém rozhraní. Klouzačka je tak lákavá, že tady kromě kajakářů potkáte i  domorodce na nafukovacích lehátkách, kteří si dokazují svou statečnost a soutěží tak o přízeň zdejších děveček.

Cvičný bazének pod klouzačkou


Foto: Josef Vacura

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner