REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červencový týden (20.–26. 7.)

19.07.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Turistika a treking, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Běhej lesy

Běh


Tento týden se můžeme rozběhat v Praze na legendárních závodech Zlatá desítka Emila Zátopka v pondělí a Zlatá pětka Emila Zátopka v pátek v Edenu.

Již poměrně drsný ultra-trailový závod (případně náročný pochod) nás čeká o víkendu v Broumovských stěnách s názvem Týnišťské šlápoty. Jde již o 25. ročník tradičního dálkového běhu a pochodu, který začíná v pátek ve variantě na cca 130 km a 5 000m+ převýšením, případně ve variantě noční horský dálkový pochod na cca 60 km a 3 000m+ převýšením. Další závody jsou: dálkový pochod na cca 70 km a 2 050m+, dálkový pochod cca 50 km a 1 700m+ a turistický pochod na cca 22 km.

V sobotu pokračuje série Běhej Lesy, tentokrát v moravské Lednici na zhruba 22 a 11 km.


Kolo


Pod tajuplným názvem  Lapierre Tuatara Bike se skrývá sobotní bajkování v nádherném, ale velmi drsném terénu údolí Prunéřovského potoka a přilehlých vrcholů Krušnohoří. Startuje se v kempu v Prunéřově a „připravte se na souboj s přírodou, vlastním tělem i vůlí. Čekají Vás velmi těžké kamenité pasáže, technické výjezdy, hravé singletraily, hluboké brody, rychlé sjezdy plné kořenů i nošení kola na zádech.“  Trasy budou na 98, 37 a 14 km.

Také další ze série Kolo pro život odstartuje v sobotu v pražské Chuchli. Závod s názvem Praha–Karlštejn Tour bude mít krásný cíl.

Poslední sobotní závod začíná v Moravské Třebové a pod názvem Moravskotřebovský cyklomaraton se skrývají tratě: dlouhá 80 km (převýšení 1 460 m), krátká 50 km (převýšení 700 m) a rodinná na 20 km.Triatlon


S triatlony se opět roztrhl pytel, první startuje v Koutech u Ledče nad Sázavou s titulem Malý železný muž/žena Melechova a jde již o 18. ročník. Kromě hlavních kategorií mužů a žen se můžete těšit také na kategorie U18, muži nad 50 let a dvou/tříčlenné štafety. Druhý závod bude probíhat v Mělníku na Mělnickém triatlonu na tratích 0,75/20/5 km. Dalším závodem je Železný adiktolog v Českých Budějovicích na Sokolském ostrově na tratích 0,5/20/5 km, kde se můžete těšit i na doprovodný program a novinky z oblasti závislostí. V Rýmařově na Bruntálsku se chystá Triatlon Rýmařov na 0,6/36/8 km, v Kempu Dolce u Trutnova zase Krkonošman na 0,6/36/8 km a v Kunvaldu v Orlických horách Kunvaldský železný muž na 0,5/23/4 km. Jde o plavání/kolo/běh, abyste rozuměli.

V neděli se zase pojede Varnsdorfský triatlon na 0,5/20/4,5 km, Žďárský triatlon na 1,5/40/10 km u Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou a Hradecký terenní Xterra triatlon na Biřičce na 0,4/19/4 km.
 


Orienťák


Orienťáci cyklisti si jistě nenechají ujít sobotní Bedřichovskou pětihodinovku. Tedy jednodenní orientační cyklistický závod dvojic typu Bike Adventure. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu. Pořadatelé slibují: „poznáte krásy Jizerských hor a jejich podhůří bez sněhu a určitě se podíváte i na místa, na která normálně nejezdíte.“


Voda


A trocha zábavy nás jistě čeká v Podhradí na maškarním sjezdu Moravice, půjde o zábavný sjezd Moravice s doprovodným programem a soutěží o nejlepší masku.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner