REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Superior Bike Adventure 2015 již o nadcházejícím víkendu

15.07.2015 |Superior Bike Adventure | Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Jedna z posledních tiskových zpráv, prostřednictvím které organizátoři nejstaršího orientačního závodu na kole zvou váhající účastníky na sobotní start, zastihla naši e-mailovou schránku. Takže vám ji překládáme a vy neváhejte a šlápněte do pedálů při Bike Adventure 2015!


Domácí nejpopulárnější letní cyklozávod dvojic s mapou – Superior Bike Adventure, zná své letošní favority. Patnáctý ročník se bude konat již o nadcházejícím víkendu 18. a 19. července na pomezí středních a jižních Čech s centrem ve sportovním areálu Monínec. Zájemci o start v závodě mají stále možnost – přihlášky zůstanou otevřené až do sobotního startu, přihlásit se tedy půjde i na místě.
 

Mezi muži jsou největšími favority na vítězství ve dvoudenním závodě čeští MTBO reprezentanti Marek Pospíšek s Martinem Tišnovským, kteří letos vyzvou na souboj vítěze ročníků 2014 a 2013 Martina Štěnhu a Tomáše Bezouška z týmu Partner Elite. Ovšem mužům to určitě budou chtít „nandat“ i veteráni z kategorie MM+, kde se jako obvykle svedou velké souboje. Souboj zde svedou obhájci ročníku 2014 Martin Würz s Janem Obuškevičem z Haven SNS Smržovka a vítězové roku 2013 Holger Mager s Kaiem Muellerem z německého Velosynthese. Konkurence je ale velká a na start závodu se v sobotu postaví okolo 180 týmů.
 
K TÉMATU: Vyraž na Bike Adventure

V ženské kategorii bude o vítězství bojovat 40 dvojic. Mezi nimi pořadatelé za favoritky považují Štěpánku Staňkovou se Zuzanou Tomečkovou z LKT 80 Šumperk nebo německou reprezentantku MTBO Anke Dannowski se Sandrou Kaiser pod názvem Ride a Mile and Smile the While.

Nejpočetnějším z přihlášených týmů je stejně jako vloni Ekonom Praha s 10 dvojicemi. Ovšem názvy týmů jsou často kuriozní, např. „Opičí ňufíci bez puntííků“ nebo „Nebojsa a Bobkostroj“, nejdelší název týmu opět vyhrálo „Seskočil z rudé skály a vyrazil si dech“.
 


Na start patnáctého ročníku Bike Adventure se dohromady postaví 365 dvojic v kategoriích mužských, ženských, smíšených, veteránských, jedné kategorii rodinné i v oblíbeném BA Challenge, v rámci kterého dvojice přespávají na předem neznámém místě na trase závodu.
 
Pro letošní patnáctý ročník si pořadatelé pro závodníky přichystali několik překvapení spojených s oslavami výročí závodu. V sobotu večer si tak všichni společně zavzpomínají na předchozích 14 ročníků a odměněni budou ti nejvěrnější účastníci.
 
Více informací o letošním jubilejním patnáctém ročníku a přihlášky na něj najdete na www.bike-adventure.cz.


 

O Bike Adventure


Při Superior Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, etapa druhého dne je kratší – jede se jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy. Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si především správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy.

Už několik let je nedílnou součástí i kategorie BA Challenge, v rámci které se závodníci po první etapě nevracejí do centra závodu, ale nezbytné vybavení si vezou s sebou a přenocují na předem neznámém místě na trase závodu. Připraveny jsou i již tradiční kategorie pro mužské, ženské i smíšené dvojice včetně kategorií veteránských a jedné rodinné.

Startovat na Bike Adventure může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera či partnerku, se kterým vytvoří závodní tým. Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 15. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz nebo na Facebooku.

Foto: Superior Bike Adventure

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner