REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Když pustí Čerťáky v červenci

13.07.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Ve středu 1. července začala na fejsbuku kolovat zpráva od Libora Peška: „Po několikátém telefonátu jsem se rozhodl informaci normálně zveřejnit. Tedy ve středu 8. 7. 2015 v čase od 15:00 do 18:00 proběhnou na VD Lipno I „provozní zkoušky spodních výpustí“ při průtoku 20 m3/sec. Přeloženo pro vodáky: pod Lipnem I poteče ve středu 8. 7. 2015 cca od 15:00 do cca 18:00 pěkná dvacka. Je možné jezdit na vodě, včetně slalomky. Do Čertových proudů bych se nepouštěl, přes zimu se tam kácelo. V řece budou špalky a větve. Zmiňované časy a průtoky jsou samozřejmě bez záruky.“

Papírna


Když jsem si to poprvé přečetl, nevěřil jsem vlastním očím. Letos totiž Lipno v klasickém termínu nestihnu a pomalu už jsem se s tím začal smiřovat. Ale vodácký bůh se slitoval a rozhodl se udělat mi předčasné Vánoce. Je to sice jen na tři hodiny, ale darovanému koni na zuby nekoukej.


Úderem dvanácté jsme vše zahodili, navázali lodě na střechu a vyrazili za pořádnou pádlovačkou. Když jsme přijížděli do Loučovic, v korytě bylo ještě sucho. Uklidňoval jsem se tím, že než voda doteče, bude to trvat, ještě minimálně půl hodiny, ale i přesto mě začaly napadat černé myšlenky, že si z nás jen někdo vystřelil a my budeme jen koukat na suché kameny s loděmi přivázanými na střeše. Tyto myšlenky se naštěstí nenaplnily, a když jsme se přiblížili k přehradě, už nám tekla voda naproti.

Slalomka


Pod přehradou se už oblékali vodáci všech druhů od kyblíkářů, přes slalomaře a sjezdaře až po gumáky. Těžko říct kolik jich tu vlastně bylo. Řekl bych, že tak 30 – 50. Většina si užívala slalomku. Při běžném pouštění jsou zde totiž slalomové závody a obyčejný vodák se sem nedostane. My jsme to točili až pod Železňák a náramně jsme si užívali klid na řece. Za celou cestu jsme totiž nepotkali ani jednoho vodáka.


K TÉMATU: Vyhrají vodáci nad energetiky a získají pro sebe Čerťáky na celý rok?

Papírna v novém kabátě


Otočili jsme dvě jízdy a vyrazili a třetí jsme natáhli až k Papírně. Já jsem chtěl jet dál i na Čerťáky, ale nikomu se tam se mnou nechtělo, že prý se bojí těch pokácených stromů. Rozhodl jsem se tedy, že si jen párkrát sjedu Papírnu. Když jsme k ní přijeli, skoro jsem ji nepoznal. Velkou fabriku papírny nad peřejí, podle které dostala název, totiž srovnali se zemí a k řece to pustilo mnohem více slunce.

Papírna v novém kabátě


Už jsem vylézal na břeh, že si dám druhé kolo, když jsem zahlédl, že se blíží další partička. S potěšením jsem zjistil, že to je Kodl, a že jedou dolů. Rychle jsem se tedy zpátky zašprajdoval a vyrazil s nimi. Kluci už to jednou dolů sjeli, takže věděli o všech stromech. Byly tam dva a v pohodě se daly objet. Okno bylo zavřené, takže jsme ho museli přenést. Dál už to šlo samo. Vody bylo sice míň, ale na zábavě to rozhodně neubralo. Jelikož je to takový náš home run, byli jsme za chvíli dole s úsměvem od ucha k uchu.
 

Papírna


Foto: Martina

---
Kde jinde si u nás zapádlovat naleznete v sekci Kde sportovat v záložce Divoká voda.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner