REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. červencový týden (13.–19. 7.)

12.07.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Plavání, Triatlon

Foto: Bike Adventure

Běh


Na začátku týdne se můžete rozběhat „při zdi“ na úterních Dvou kolech při zdi na 8 km nebo 4,1 km po lesních cestách v oboře Hvězda.

A po rozběhání se už můžete naplno obout do sobotního Jizerského ultratrailu na 66 km se slušným převýšením 2 422 m. Startuje se v Josefově Dole.

Pokud se vyskytujete spíše ve východní části republiky, tak by vás ve stejný den mohl zaujmout sice rovinatější, ale o to delší běh a rovnou MČR na 100 km v Ostravě. Pro menší odhodlance jsou připraveny trasy na maratónské (42,2 km) či půlmaratónské (21,1 km) vzdálenosti nebo na 10 km.


Orienťák


Nejzajímavější orienťáckou akcí tohoto týdne je jistě Superior Bike Adventure, tedy 2denní cykloorienťák dvojic, který se tentokrát pořádá v Toulavě (u Monínce). Jako každý rok si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, druhý den jen čtyři hodiny. „Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy.“Kolo


Celý víkend bude ve znamení cyklistického setkávání. V Rakovníku se chystá Rakovnické cyklonování, pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku v kterékoli její verzi. Ať už jde o rychlostní, silniční, terénní (BMX biketrial, MTB, cyklokros) nebo rekreační. Těšit se můžete i na koloběžky.

Další Bike sraz se pořádá o víkendu na Vysočině v Novém Městě na Moravě a jde prostě o „víkendové setkání lidí, jež horské kolo váže poutem nejpevnějším.“

Pokud raději makáte než povídáte, tak vyražte v sobotu do Vysoké u Holic na Vysockou 12hodinovku, tedy na závod na 12 hodin.

Pro příznivce rozličných terénů bude v neděli ve Špindlerově Mlýně připraven EnduroXrace, Pořadatelé vzkazují: „Rozdílná místa nabízejí odlišnou náročnost. X-mountain přejezdy se střídají s měřenými sjezdovými úseky s technicky náročnými pasážemi.“ Podívejte se na zvací video.
Duatlon


Pokud jste moravský triatlonista, co nemá rád vodu a má rád terény, tak můžete v sobotu vyrazit Terénní miniduatlon do Kunovic na Vsetínsku. Nejprve poběžíte 4,5 km následuje 16 km kola a na závěr 1,5 km běhu.


Triatlon


Triatlonisty tento týden čeká hned několik akcí. V sobotu Novoknínský triatlon na 0,4 km – 16 km – 3,5 km, včetně kategorie štafet ve Staré Huti – Nový Knín.

Další poněkud netradiční triatlon se chystá v Ujčově, kde v sobotu staruje X-Trial Zubr Cup v podobě: běh na 8,9 km, kajak na 8,5 km a MTB cross country na 27 km. Závodit je opět možné i v týmech.

Poslední sobotní triatlon se pojede v Dřevěnici na Jičínsku pod názvem Dřevěnický Rykot. Těšit se můžete na sympatických 380 m – 21 km – 4 km, nicméně v terénu.

V neděli se bude konat Amatérský triatlonový závod pro jednotlivce i týmy v Dolních Počernicích ve variantách: SPORT (750 m – 40 km – 10 km), KLASIK (375 m – 20 km – 5 km) a HOBBY (375 m – 20 km – 2,5 km).
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner