REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

25km letní lyžařský duatlon či bike

100 %

1 hodnocení

Autor: Chrrr.|38 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Datum vložení: 08.08.2016
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Černá hora, Janské Lázně, Svoboda n. Úpo
GPS: 50.6478, 15.751 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 25 km
Náročnost: Vysoká
Charakter: dlouhé stoupání s 800m převýšením

Popis

Nevím proč, ale ten kopec (i když není nejvyšší), je pro mnohé, co žijí pod ním jako magnet a ani já nejsem výjimkou. Na Černou horu se můžu škrábat snad ze všech stran a jakkoliv pořád a nikdy mě to neomrzí…

Už delší dobu jsem měla v hlavě cíl: vyjet na Černou na kolečkových lyžích – asfaltka nahoru je celkem dobrá, kanálky jsou až ve vrchní partii a teď když opravili příjezdové silnice ze Svobody a Černého Dolu, tak je rázem sjízdných místo 6 km 12 a člověk si i může vybrat. Není co řešit, jde se na to. Jen jeden to má háček – jak dolů? Na kolcích to sjet nejde. Lanovkou se mi nechce (nechce se mi platit a je to nuda) a nikoho otravovat jako support autem taky nechci. Takže, do batůžku beru maratonky a hurá na to!

Už jsem strašně dlouho nejela pořádný výjezd na kolcích, a tak vůbec nevím, co to se mnou udělá. Auto nechávám ve Svobodě nad Úpou, nejdřív se kus rozjedu (na zahřátí, no spíš zapracování, ve 30°C je člověk zahřátý asi automaticky, hehe) po hlavní silnici do Pece p. Sn. V neděli odpoledne je provoz docela velký (sobota by byla lepší anebo dopolední hod), ale silnice je široká, tak se to nechá.

A tohle mě čeká...


Poslední napití a jde se na to: startuju od Hotelu Prom ve Svobodě nad Úpou. Jedu „nakopávanou soupaží“ okolo Duncanu, předjíždím pár motajících se cyklistů, projíždím Janskými Lázněmi, míjím odbočku k lanovce a podjíždím sjezdařský mostek až nahoru k Hoffmanově boudě. Těsně před ní, ale odbočuju doprava k dolní stanici lanovky Černohorský Expres a chvilka odpočinku od stoupání k Ludvikově boudě mi dovoluje bez zastavení občerstvení vodou. A už stoupám po silnici po úbočí Černé hory. Kousek za odbočkou k Zrcadlovkám začínám cítit na patách puchýře – njn, „nováčkovská“ daně kolcového výjezdu – nešikovné maso musí pryč. Jupí, vidím Zinneckerovy boudy, prudká levá a už „jen“ 1,2 km. Jenže jakých! Víc jak 12% stoupání (150 výškových m), kanálky… Puchýře bolí, ale prostě to vybojuju. Kanálky jdou překráčet snadno.

U horní stanice lanovky (1 260 m n. m.) rychle měním boty, helmu dávám do batůžku také, beru lyže a hole do ruky a šup dolů po sjezdovce k Zinneckerovkám a pak po červené sáňkařské cestě do Janek a podél Černohorského potoka do Svobody k autu. Krása, 2,5 hod práce a 25 km. Nohy mám vláčně, ale skvěle strávené půl odpoledne.

Škoda jen, že v úseku mezi Sokolskou boudou a Kioskem u staré lanovky chybí asi 300 m asfaltu, jinak by se dalo vyjet až k vysílači!

Praktické informace

Ti co nespěchají, neměli by na Černé hoře minout rozhlednu na sloupu staré lanovky.
Zajímavý je určitě i vysílač.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Chrrr.| 08.08.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 533 lidí)


Banner