REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

21km trasa v Brdech na kolo či běžky. „Dneska jsem byl až V Prdeli.”

60 %

2 hodnocení

Autor: Kuba Vondrášek|37 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Běžkování, Cyklistika
Datum vložení: 08.02.2016
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Brdy
Délka trasy: 21 km
Náročnost: Střední

Popis

Odkládám běžky okapat do koupelny a jdu se zout, když se mě tatík ptá: „Tak co, kam až si dojel?“ „Byl jsem až V Prdeli,“ odpovídám mu. „Hm, tak to sis tedy pěkně máknul a co sníh, dobrý?“ Pokračuje táta. Nebojte se, to se u nás doma nemluví tak sprostě. V Prdeli je totiž místní název pro křižovatku na cestě Aljanka 700 m jihovýchodně od vrcholu Jordán.

Pokud se sem budete chtít vydat, můžete vyrazit například z parkoviště u koupaliště v Bohutíně, které vám v létě přijde určitě vhod. Ať už na běžkách či na kole vyrazte po zelené turistické značce. Ta vás povede po silnici okolo hájovny U Prokopa a dále do kopečka k Piláku. Na první křižovatce se oddělte od značky a dejte se doleva po silnici. Odtud dále rovně až na téčko, kde se dáte zase doleva. Cesta stále mírně stoupá, ale není to žádný zouvák.

Všechny další křižovatky projeďte rovně, až dojedete na louku na Borském sedle. Odtud se dejte doprava na lesní cestu Hořovská. Zde budete muset trochu zabrat do kopce, ale jen kousek. Odměnou vám bude parádní sjezd do údolí řeky Rezervy. Zprava se k vám připojí cesta, ale vy se z ní hned odpojte na ypsilonku doprava. Přejedete Rezervu a začnete zas mírně stoupat.

Zdroj: Mapa Geodézie On Line BRDY 1:25 000


Posledních 100 m je stoupání opět trochu strmější. Když ho zvládnete, dojedete na křižovatku s Aljankou. Gratuluji, právě jste V Prdeli. Čekali jste tu něco jiného? Inu, to se nedá nic dělat. Až se tu pořádně porozhlédnete, dejte se doprava po Aljance směr Obecnice. Až se cesta začne lámat zpátky z kopečka, pokračujte vpravo po typické brdské červené štěrkové cestě, která vás dovede k lesácké chatě Carvánka. Odtud se můžete dát doleva a kouknout se na vrchol Toku nebo pokračujte dál rovně a na konci doleva na lesní cestu Čihadelská.
 

ZÁŽITEK: 23km běžkařská trasa přes nejvyšší kopec Brd a bunkry na Jordánu


Odtud už to máte jen z kopce. Čihadelská cesta vás zavede zpět nad cestu nad Pilákem. Zde se dejte doleva a na druhé křižovatce doprava. Kolem Piláku dojedete zpět na zelenou turistickou a po ní je to, co by kamenem dohodil k vašemu autu.

Trasu najdete v outdoormapě (fialová linie) nebo si ji stáhněte v gpx.

Chata Carvánka Foto: VK Slavie HK


Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Kuba Vondrášek| 08.02.2016 |

Brdy aktivně| 10.08.2016 |

Příjemné odreagování po náročném dni v práci, kdy se potřebujete vybít. Pro ty co jsou, ale v Brdech poprvé je škoda, že se tato trasa vyhýbá zajímavým místům. Nicméně, kdy můžete říc, že jste opravdu byli V Prdeli

Komentáře

12.02.2016 16:02| kajbls

hledals, proc se to tam tak jmenuje? ja to googluju, ael zatim bez vysledku...

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 533 lidí)


Banner