REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červnový týden (22.–28. 6.)

21.06.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Orientační sporty, Extrémní závody, Duatlon, Paddleboarding

Foto: Trek Krkonošák Bikemaraton

Běh


Pro příznivce dobrých skutků je tady úterní Ramaton, tedy benefiční běh pro Ramus na 4,6 km v Divoké Šárce. Sraz je Nad Lávkou 5. Další den se koná v parku Ladronka Běh olympijského dne na 5 nebo 10 km. Nejdelší trať se poběží v Praze v sobotu a to STRC: City trail Praha na 11 km s převýšením 500 m. Připravena je trať i pro děti a začátečníky (5,5 km).

Další a delší charitativní závod proběhne v sobotu na Krkonošském půlmaratonu. Startuje se na Žacléři a poběží se 21,1 km. Jde o dobročinnou akci, která se koná při příležitosti Světového dne uprchlíků. Letos na podporu Ukrajiny.Kolo


Jedna z nějtěžších fourcrossových tratí čeká světové bikery v Jablonci n. Nisou v úterý až čtvrtek na JBC 4X Revelations. Jde o oficiální mistrovství světa ve fourcrossu a tisíce diváků budou opět svědky „ostrých soubojů loket na loket, dlouhých poletů, lesních naklepávaček i neúprosných pádů.“

Další cyklistický závod TREK Krkonošák bikemaraton se pojede z  Lyžařského areálu v Popelkách u Lomnice nad Popelkou. Trasy budou na 123, 89, 46 a 23 km. „Zásadní novinou (spíše než novinkou) bude trasa 123 km. V Itálii by ji  nazvali Ronda extrema, v Německu Ultrastrecke - ale u nás, u nás ji pojmenujeme "Krvavý šleh"... ano, tato délka je opravdu pro hustý bajkový řezníky a všem ostatním natluče zadek.“Triatlon


Ve středu se v Opočně pojede Triatlon Opočno alias Memoriál Míly Holcmana na 0,7 – 26 – 4 km (plavání - MTB - běh). Jde o seriál závodů v duatlonu, terénním duatlonu, triatlonu a terénním triatlonu pro výkonnostní a rekreační sportovce. Startovné je lidových 50 korun.


Survivaly


V pátek večer začíná populární Liberecký survival. Letos je dokonce akademickým mistrovstvím České republiky v přírodním víceboji dvojic. Těšit se můžete na: MTBO, lezení, orientační běh, in-line brusle, lanové centrum, noční MTBO, noční in-line, noční běh, plavání, kajak, střelbu z praku, jízdu na koloběžkách, slackline a minimální spánek.

Foto: Liberecký survival


Rogaining


Běžecký orientační závod proběhne o víkendu v panenských terénech Novohradských hor. Hlavní závod na 24 hodin je zároveň otevřeným Mistrovstvím Evropy a České republiky. Kdo si chce rogaining vyzkoušet v kratší variantě, pro něho je 12 resp. 6hodinová varianta. „Přijďte si zazávodit s evropskou špičkou v terénech, které si díky někdejší železné oponě zachovaly svoji divokost a zvláštní atmosféru.“ Článek, ve kterém se dozvíte, jak vznikl název rogaining a jakou strategii používají nejlepší závodníci, najdete tady. Článek o útrapách jednoho ženského týmu na loňském MČR zde.

Paddleboard


V sobotu se bude konat v Brandýse nad Labem další Paddle Board River Cup - Pohár v paddleboardingu na divoké vodě. Bude otevřený všem závodníkům, ale zkušenosti s divokou vodou jsou velikou výhodou. Přijet mohou i začátečníci, kteří se mohou se sportem během přestávek seznámit. Bude se závodit v kategorii TT + board X + slalom.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Adrenalin Challenge Race 2017

Adrenalin Challenge Race 2017

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 425 lidí)


Banner