REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červnový týden (22.–28. 6.)

21.06.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Orientační sporty, Extrémní závody, Duatlon, Paddleboarding

Foto: Trek Krkonošák Bikemaraton

Běh


Pro příznivce dobrých skutků je tady úterní Ramaton, tedy benefiční běh pro Ramus na 4,6 km v Divoké Šárce. Sraz je Nad Lávkou 5. Další den se koná v parku Ladronka Běh olympijského dne na 5 nebo 10 km. Nejdelší trať se poběží v Praze v sobotu a to STRC: City trail Praha na 11 km s převýšením 500 m. Připravena je trať i pro děti a začátečníky (5,5 km).

Další a delší charitativní závod proběhne v sobotu na Krkonošském půlmaratonu. Startuje se na Žacléři a poběží se 21,1 km. Jde o dobročinnou akci, která se koná při příležitosti Světového dne uprchlíků. Letos na podporu Ukrajiny.Kolo


Jedna z nějtěžších fourcrossových tratí čeká světové bikery v Jablonci n. Nisou v úterý až čtvrtek na JBC 4X Revelations. Jde o oficiální mistrovství světa ve fourcrossu a tisíce diváků budou opět svědky „ostrých soubojů loket na loket, dlouhých poletů, lesních naklepávaček i neúprosných pádů.“

Další cyklistický závod TREK Krkonošák bikemaraton se pojede z  Lyžařského areálu v Popelkách u Lomnice nad Popelkou. Trasy budou na 123, 89, 46 a 23 km. „Zásadní novinou (spíše než novinkou) bude trasa 123 km. V Itálii by ji  nazvali Ronda extrema, v Německu Ultrastrecke - ale u nás, u nás ji pojmenujeme "Krvavý šleh"... ano, tato délka je opravdu pro hustý bajkový řezníky a všem ostatním natluče zadek.“Triatlon


Ve středu se v Opočně pojede Triatlon Opočno alias Memoriál Míly Holcmana na 0,7 – 26 – 4 km (plavání - MTB - běh). Jde o seriál závodů v duatlonu, terénním duatlonu, triatlonu a terénním triatlonu pro výkonnostní a rekreační sportovce. Startovné je lidových 50 korun.


Survivaly


V pátek večer začíná populární Liberecký survival. Letos je dokonce akademickým mistrovstvím České republiky v přírodním víceboji dvojic. Těšit se můžete na: MTBO, lezení, orientační běh, in-line brusle, lanové centrum, noční MTBO, noční in-line, noční běh, plavání, kajak, střelbu z praku, jízdu na koloběžkách, slackline a minimální spánek.

Foto: Liberecký survival


Rogaining


Běžecký orientační závod proběhne o víkendu v panenských terénech Novohradských hor. Hlavní závod na 24 hodin je zároveň otevřeným Mistrovstvím Evropy a České republiky. Kdo si chce rogaining vyzkoušet v kratší variantě, pro něho je 12 resp. 6hodinová varianta. „Přijďte si zazávodit s evropskou špičkou v terénech, které si díky někdejší železné oponě zachovaly svoji divokost a zvláštní atmosféru.“ Článek, ve kterém se dozvíte, jak vznikl název rogaining a jakou strategii používají nejlepší závodníci, najdete tady. Článek o útrapách jednoho ženského týmu na loňském MČR zde.

Paddleboard


V sobotu se bude konat v Brandýse nad Labem další Paddle Board River Cup - Pohár v paddleboardingu na divoké vodě. Bude otevřený všem závodníkům, ale zkušenosti s divokou vodou jsou velikou výhodou. Přijet mohou i začátečníci, kteří se mohou se sportem během přestávek seznámit. Bude se závodit v kategorii TT + board X + slalom.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner