REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Posaďte se na městské kolo a poznejte Prahu jinak

12.06.2015 |David Sedláček | Cyklistika

Nechte auto zaparkované v garáži a místo toho šlápněte do pedálů. Kromě vítaného posílení své fyzičky objevíte krásy našeho města i z jiné perspektivy. Zjistíte, že město nevypadá tak jak ze sedadla automobilu. Poznáte, že se nemusíte mačkat v MHD nebo ztrácet čas čekáním na poslední metro. A hledání volného místa na zaparkování? S kolem se propletete i nejužšími uličkami a rychle se dostanete i na druhý konec města.

 

„Cyclists at Hyde Park corner roundabout in London“ od Gerry Lynch – Self-published work by Gerry Ly


 
Krásám a kladům městské cyklistiky propadli obyvatelé Paříže, Amsterdamu, Berlína nebo Vídně. A proč by to, co funguje v těchto světových metropolích, nemělo platit i tady? Jízda po městě na kole rovná se spolehlivá, rychlá a komfortní doprava do práce, za nákupem i zábavou.
 

Jak vybrat kolo?

 
Půvab jízdy po městě spočívá i v relativní nenáročnosti cyklistického vybavení. Zapomeňte na drahá horská kola s mnoha převody, pro jízdu po rovince stačí na vzdálenosti 5 km jedna rychlost. I na kopcovitou Prahu vystačíte se třemi převody. Postačí vám prostě jakékoliv kolo, co splňuje požadavky na silniční provoz. Proč si ale nedopřát něco lepšího?
 

Nesmrtelná skládačka

 
Jízda po městě byla vždy spojena s fenoménem skládacích kol. Nemyslíme starou „esku“, kterou ještě možná máte ve sklepě zapadanou prachem. Moderní skládačky značek Stida, Tern nebo Brompton jsou opravdu stylové a svým vzhledem k vám přitáhnou zaslouženou pozornost. Přitom jsou dokonale funkční – snadno je odnesete na balkón, před zloději na ulici je schováte dovnitř do oblíbeného bistra nebo kavárny. Prostě všude, kde je váš cíl.
 

Šlápněte do toho se stylem

 
A co retro kola Alpina? Snad nikoho nemůže nechat v klidu půvab starých časů, který tato kola vyzařují. Mají dokonalé zpracování, blýskají se vyleštěnými součástkami a jejich řídítka vás budou hřát rukojeťmi z poctivé kůže. Z té jsou samozřejmě i sedačky osazené pružinami, co ztlumí každou nerovnost silnice. Retro kola, to prostě není jen vnějškový dojem z filigránských detailů, co nezapřou ruční práci, z širokých pneumatik a rámů vyvedených v pastelových barvách. Kola Alpina jsou ztělesněním pohodlí, spolehlivosti a funkčnosti. Tu podpoří i doplňky jako kryty řetězů, držáky na pití či košíky, co v sobotu dopoledne snadno pojmou středně velký nákup z náplavky u řeky.
 
Je málo věcí, co jsou krásné a zároveň přispívají našemu zdraví. Městská kola jsou toho výjimkou. Vyjeďte už tento víkend!
 
Článek vám přináší internetový obchod CykloSpeciality.cz.

Zpět
Komentáře

12.06.2015 07:43| Sim

Nemůžu s článkem souhlasit. Praha není pro cyklodopravu stavěná. Cyklostezek je málo (ono fakt není kde je postavit) a mnohé z těch co vedou centrem sdílí stejný prostor s chodci (náplavky) nebo auty (mnohé cyklopruhy prostě skončí a za pár set metrů zase začnou) a nebo bruslaři na těch pár cyklostezkách, které jsou opravdu cyklostezkami. A když cyklista vjede na chodník, protože přeci nejezdí na kole, aby stál v kolonách aut, tak ještě dostane pokutu od měšťáků.. Když člověk nebydlí někde v centru u řeky a podobně situovanou nemá i práci, tak si se třemi převody rozhodně nevystačí. Možná to vypadá, že jsem odpůrcem cyklodopravy, to rozhodně nejsem. Sama jezdím do práce denně na kole, ale z mé zkušenosti to je spíš boj než pohodlný způsob dopravy. Cyklodoprava může dobře fungovat ve městech na rovině s menším provozem a více prostorem (Pardubice, Hradec), ale bohužel ne v Praze.

Re: Sim

13.06.2015 08:38| tomas

Je to trochu zacarovanej kruh. Kdyz lidi nebudou jezdit po praze nakole, tak to bude vypadat ze po jizde na kole neni poptavka a nic stavet nebude...

Re: tomas

13.06.2015 11:37| Sára

Jenomže jak píše Sim, tak v Praze na to prostě není místo, protože auta se prostě neomezí. Mým snem je, že se pro auta zavře Malá Strana, to by bylo príma...

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner