REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Mezinárodní turnaj v kanoepolo v Braníku

28.05.2015 |Simona Malkovská | Voda a lodě, Plavání

Ve schránce jsme objevili tiskovou zprávu od Asociace kanoepolo, která vás tak zve na třináctý ročník Mezinárodního turnaje v kanoepolu se koná celý víkend 30.–31. 5. 2015 od soboty od 8:30 hod do neděle do 15 hodin v Praze Braníku v zátoce u Branických ledáren.


Turnaje se účastní přes 40 týmů z ČR, Maďarska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Německa, Nového Zélandu i dalších zemí. Hraje se v ženské, mužské i dětské kategorii.

V sobotu od 20 hod se pak v zátoce koná živý koncert. Všichni kolemjdoucí jsou srdečně zváni nejen jako diváci, tento netradiční sport si mohou na místě i vyzkoušet pod dohledem zkušených hráčů. Vstup na turnaj, půjčení vybavení i večerní party s live koncertem je zdarma! Bohaté občerstvení, včetně koktej baru, točeného piva a výběrem domácích koláčů na místě.


Pokud nestihnete víkendový turnaj a chtěli byste se s kanoepolem seznámit naživo, tréninky se konají v úterý, ve středu a čtvrtek v Praze Braníku, přes prázdniny jsou navíc připravovány týdenní otevřené tréninkové kempy pro všechny zájemce od 12 let.

Kanoepolo aneb když do míče nechcete kopat ani plácat raketou


Kanoepolo (sport s matoucím názvem, jelikož se ve skutečnosti hraje na kajacích, nikoli na kánoích) je hybridem mezi vodním pólem a jízdou na kajaku. S vodním pólem má společný míč, velikost hřiště (obvykle 35x22 m) a z pohledu diváka-amatéra i zdánlivou brutalitu. Během dvou desetiminutových poločasů se na hřišti může pohybovat 5 hráčů z každého ze dvou týmů, střídání znavených hráčů je povoleno i během hry.

Cílem hry je dát co nejvíce branek, míč se smí přihrávat rukou i pádlem, „kroky“ (přesněji pohyb s míčem odloženým na lodi) jsou zakázané, obdobou driblingu je předhazování si míče před sebe na vodu.

V Česku se kanoepolu celoročně věnují pouze týmy v Praze Braníku a v Jablonci. Program:
Pátek: 20:00 – opening party – welcome koktejl (hudba)
Sobota: 8:30 – 19:00 turnaj
Sobota: 20:00 – live koncert & party
Neděle: 8:30 – 15:00 – turnaj
Neděle: 15:30 – ceremoniál s předáváním cen
Více informací a program na www.kanoepolo.cz

Zdroj: Asociace kanoepolo

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

06.09.2016

Začíná potoková sezóna

18.08.2016

Virtuální realita, budoucnost outdoorového sportování?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 389 lidí)


Banner