REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Opravdové jaro na Císař Spring Challenge

22.04.2015 |Adam Holas | Orientační sporty, Extrémní závody

Přišlo nám od organizátorů do redakce malé ohlédnutí za povedeným prvním závodem Císař Challenge... 
V sobotu 11. dubna se v areálu auto-kempu Pod císařem u Tisé konal již šestý ročník Císař Spring Challenge, závod v přírodním víceboji dvojic. Účastníci si užili kvalitní sportovní vyžití, počasí závodníkům přálo a celý závod lze považovat za další úspěšnou akci ze série Císař Challenge.

Přes hory a doly, cestou necestou...


První závodníci vyrazili již v půl deváté a s pětiminutovým odstupem následovali další týmy, ať už ženy, muži, či mix. Malebné pískovcové masivy a okolní lesy skýtaly různě náročné terény a trasy, které všichni museli absolvovat v limitu šesti hodin. Za příjemného jarního počasí sportovci vyrazili na orientační běh a trasu na horském kole, kdy v rámci těchto dvou hlavních okruhů absolvovali další disciplíny jako je střelba, kanoe, bouldering, lezení nebo lanové překážky.

Dobré mapování je základ

Dobré mapování je základ

Důraz byl kladen na spolupráci a sportovní všestrannost závodníků. Startovní listina se skládala z padesáti dvou týmů a  vyhlašovaly se první tři místa v kategoriích muži, ženy a mix. V kategorii mix obsadil první místo tým Salomon-Suunto, jmenovitě Zuznana Kocumová a Pavel Štryncl, v kategorii žen dominoval tým s názvem Krávy v Brdech ve složení Jana Ryantová a Lucie Kalkusová a v mixech pak ovládl tabulky tým BlackHILL/Salomon/Epo s Jaroslavem Krajníkem a Pavlem Kurzem. Tým mužů absolvoval závod ve vůbec nejkratším čase 3h 56min. Kompletní výsledky a více informací o celé sérii najdete na stránkách www.cisarchallenge.cz


Série závodů bude pokračovat letním Císař Summer Challenge, jehož dějiště bude tentokrát v centru areálu Marina Labe v Píšťanech u Litoměřic. Závodníci budou moci nasbírat další body do celkové tabulky všech tří závodů konaných v roce 2015 a na posledním, pražském Císař Prague Challenge, konaném 26. září 2015, se vyhlásí absolutní vítěz série, který obdrží hodnotné ceny. Pražský závod bude vyvrcholením sezóny a závodníci se můžou těšit kromě MTBO a orientačního běhu také na disciplíny jako jsou rafting, disc-golf a další. Podívejte se na foto report z jarního závodu a přijďte si i vy vyzkoušet nevšední zážitek v krásné přírodě.


Foto: Tadeáš Salaba Opravdové jaro na Císař Spring Challenge


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Adrenalin Challenge Race 2017

Adrenalin Challenge Race 2017

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

02.08.2016

Outdoorové sportování s dětmi aneb jak nezešílet

Zpět

Banner