REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zima se ještě neloučí. Budeme běžkovat až do května?

06.04.2015 |Mára S. | Běžkování

Kdo už zazimoval lyže a odzimoval kolo, toho zima asi trochu překvapila. Nejen hory jsou opět pod sněhem. Začátek jara a vysoké teploty dávali cyklistům naději, že už příroda půjde do zelena a i na horách se začne spíše jezdit na kole než na lyžích. Opak je ovšem pravdou.

Běžky stále nechat v pohotovosti a kolo zazimované.


Na konci března Jizerská magistrála hlásila, že z Bedřichova je to špatné, kolem Máří vytáté a musí se přenášet. Jen kolem Jizerky se dá ještě něco najet. O víkendu 28. - 29. března se dalo ještě něco naběžkovat, ale přes den to bylo v hluboké firnové kaši, v které se to hodně bořilo. Večer s čelovkou to zase pěkně zmrzlo, takže ve stopě se dalo hezky soupažit nebo jet na klistrech, nicméně problém nastal ve sjezdech, kde ve stopě jely lyže moc rychle. Brzdit nešlo, protože ta rozhamtaná sněhová kaše mimo stopu zmrzla na kost a bylo to nejetitelné.

Kasárenská, foto: Mára S.

Kasárenská, foto: Mára S.

Jizerská magistrála hlásí závěje.


V týdnu už jsem chtěl zazimovat lyže, když v tom najednou udeřila znovu zima. Místo víkendového kola jsem vyndal opět běžky a páteční svezení po krásně upravené Jizerské magistrále bylo špičkové. Přestože byl sníh poněkud tupý a jelo to pomaleji, krásně zasněžené hory a občasné sluníčko bylo přepychové. V pátek byly upravené jen hlavní trasy. Na sobotu již jizerská o.p.s. upravila většinu klasických tras po Jizerkách. Nedělní úprava vynechala akorát úseky kolem Máří, kde je sněhu stále méně, než by bylo potřeba. Ovšem okolí Jizerky a Smědavy je v závějích.


V Jizerkách za poslední týden nasněžilo od 20 do 30 cm nového sněhu. Průběh přes den je takový, že zhruba do 11:30 je to krásně upravené a rychlé. Poté se do toho opře sluníčko a stane se z toho mýdlo, což vůbec nevadí, podmínky jsou ideální. Na klasiku je vyříznutá jedna stopa. Jizerské o.p.s. velký dík a obdiv, jak krásné úpravu tratí pohotově a kvalitně zvládají.

Knajpa, foto: Mára S.

Knajpa, foto: Mára S.

Do kdy budeme jezdit?


Velikonoce na sněhu a na běžkách jsou krásné, tak kolik víkendů ještě budeme moci běžkovat? Až do května?

Na závěr upozornění pro ty, co chtějí na Jizerskou magistrálu nastupovat od Jizerky. Z Polubného je cesta celá po sněhu na zmrzlém základu. Takže jedině dobré zimáky nebo čtyřkolka. Mnozí nandávají řetězy.

A pro ty, co se z lyží už vrátili a rádi by věděli, kolik ujeli a nastoupali, neváhejte vše spočítat na perfektním interaktivním kilometrovníku. Více o něm v tomto článku.

--
Nevíte co za vosk na lyže? Nebo vlastně vůbec jak se voskuje? Případně ani nevíte, co použít za lyže? Neváhejte se zeptat v outdoorové poradně.

Zpět
Komentáře

06.04.2015 19:04| Karel

O víkendu byly Jizerky TOP... nejlepší stopy, svezení jedna báseň !!! Byl Někdo v Kruškách? jak to jde tam?

Re: Karel

06.04.2015 20:03| Chrrr.

Osobně jsem tam nebyla, ale podle fotek tamních domorodců lze odhadovat, že podmínky jsou super, stejně jako v Krkonoších anebo na Šumavě...

08.04.2015 10:29| Honzis

Taková hromada sněhu úplně hřeje u srdce

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

04.02.2018

Jak namazat běžky voskem stoupacím

03.02.2018

Jak si namazat běžky skluzovým voskem

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 474 lidí)


Banner