REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

For Bikes oživí v sobotu 28. 3. festival Cyklofest Plus

24.03.2015 |Cyklofest | Cyklistika, Extrémní závody

Tradiční součástí blížícího se veletrhu For Bikes na výstavišti v Praze-Letňanech bude i letos promítací festival Cyklofest Plus, který se odehraje v sobotu 28. 3. ve velkém kongresovém sále vstupní haly č. 1 od 10 do 18 hodin.

Společným jmenovatelem filmů, komentovaných promítání, přednášek a besed je cyklistika a cestování na kole. „Diváci se mají na co těšit, zajímavý celodenní program je jako každý rok hodně našlapaný a věřím, že svůj sobotní úkol splníme – oživíme doprovodný program veletrhu, seznámíme diváky s různými kouty světa, pobavíme, inspirujeme, šokujeme, přimějeme k zamyšlení,“ dodává za organizátory ředitel Cyklofestu Michal Jon.


Letos bylo do programu Cyklofestu Plus zařazeno promítání o dvou extrémních závodech napříč Českem a Slovenskem – jednom bikovém (Peggy Marvanová) a jednom silničním štafetovém (111 hodin), evropskou cykloturistiku bude na plátně zastupovat přednáška Jana Fialy o Pyrenejích, světovou expediční cyklistiku pak obstará vyprávění Lucie Jonové, první Češky, která na kole objela svět, o několikaměsíční cestě napříč Jižní Amerikou a o symbolickém bikování na Antarktidě rovněž při cestě kolem světa.

Do mrazu na biku diváky zavede film Pavla Richtra o jeho úspěšném zdolání závodu napříč zimní Aljaškou. Závěrečný blok Cyklofestu Plus bude věnován příběhu prvního českého týmu, který se loni úspěšně zúčastnil nejtěžšího silničního závodu této planety – závodu napříč Amerikou, v programu je nejen beseda se členy týmu, ale i hodinový filmový dokument Čeští indiáni dobyli Ameriku.

Program festivalu najdete tady, více informací na festivalovém webu.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Banner