REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Získejte startovní číslo na vyprodaný pražský půlmaraton a zároveň pomozte v Africe

13.03.2015 |Světlo pro svět | Běhání

Nezisková organizace Světlo pro svět spouští kampaň „1000 očí pro Afriku“, kterou chce vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí, jež vrátí zrak nevidomým v Africe. Kampaň se zaměřuje nejen na korporace a jednotlivce z řad dárců, ale též na sportovce. Každý, kdo si koupí startovné na březnový, jinak již vyprodaný pražský půlmaraton přes přes Světlo pro svět, přispěje na jednu operaci zraku. Jednoduchá operace šedého zákalu odstraňující slepotu vyjde v Africe na osm set korun, a právě taková částka z celkové výše startovného poputuje do Afriky.

Foto: Světlo pro svět


„Naším ambiciózním plánem je shromáždit během měsíce 800 tisíc korun, kterými pokryjeme operaci očí pro tisíc nevidomých lidí z rozvojových zemí,“ vysvětluje Čestmír Hrdinka, ředitel Světla pro svět: „Věříme, že oslovíme potřebný počet dárců, kteří podpoří náš projekt. Významnou skupinou jsou i vytrvalostní běžci.“ (...)

Pro ty má díky dlouhodobé spolupráci s Prague International Marathon připravená benefiční startovní čísla na březnový pražský půlmaraton. Z každého startovného zakoupeného přes Světlo pro svět část poputuje na jednu operaci očí. Běžci tedy přispějí na dobrou věc a kromě toho získají možnost zúčastnit se největšího tuzemského půlmaratonu, na který jsou jinak již startovní čísla vyprodána.

„Naše oční kliniky provádějí desítky tisíc očních operací ročně, zejména odstranění šedého zákalu a následků trachomu. Většina našich očních klinik má i mobilní týmy, které pravidelně objíždějí odlehlé a zaostalé venkovské oblasti a poskytují oční péči těm, kteří by se nedostali na kliniku. Odstranění šedého zákalu v Africe stojí na rozdíl od ČR pouhých 800 korun,“ doplnil Čestmír Hrdinka, ředitel Světla pro svět.

Světlo pro svět je nevládní organizace, součást mezinárodní konfederace Light for the World, která podporuje nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Na světě žije 39 miliónů nevidomých, 90 % z nich žije v ekonomicky slabých regionech. Vinou nedostatečné zdravotní péče zůstávají nevidomí i ti, jejichž slepota by se dala léčit či operativně odstranit. Až 80 % nevidomých v rozvojovém světě je možno navrátit zrak.

Světlo pro svět podporuje zlepšení oční péče v nejchudších zemích Afriky, jako je Etiopie, Rwanda nebo Burkina Faso.

Registrovat se můžete tady.
Více informací o projektu najdete na stránkách Světla pro svět.


Zpět
Komentáře

13.03.2015 17:31| Outfanatic.com

Dnes navíc můžete získat startovné na pražský půlmaraton jen za 1300 Kč oproti běžným 1800 Kč s akcí "V pátek 13. za 1300 Kč". Víc info tady:
http://www.svetloprosvet.cz/cs/jak-pomahame/prague-international-marathon/

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner