REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. únorový týden (2.– 8. 2.) nejen pro Prahu

01.02.2015 |Lu |

Foto: Velká cena Prahy

Praha


Běžky


Ve středu se na okruzích o délce 500 až 800 m ve Velké Chuchli na Praze 5 odehraje Velká cena Prahy, tedy závod v běhu na lyžích. Startovat můžete na 1, 3 a 5 km, klasicky nebo volně.


Běh


Kdo raději běhá i v zimě bez lyží, ten může ve stejný den zavítat na Prahu 3 na Vítkovský běh v parku na Vítkově na běh 10 km.

A jako každou první sobotu v měsíci je i o tomto víkendu připraven tradiční běh ve Stromovce s názvem 2 míle s úsměvem na 2 míle (3,2 km) s teplým lívancem se skořicí v cíli. 


Lezení


Ve středu pokračuje druhým kolem i Boulder Boj v prostorách Boulder Baru, kde se můžete opět těšit na nové bouldery ve své kategorii. Závod probíhá každý třetí týden, vyjma letní pauzy v červenci a srpnu a čítá tak 13 kol. Každé nabízí čtyři obtížnosti/barvy a desítku boulderů. Celkově je tak opět zajištěn přísun nových 40 cest.

 

Mimo Prahu

 

Běžky


V sobotu si každý běžkař přijde na své.

Na Šumavě se bude odehrávat odložená Kašperská 30. Závod nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu, výběr techniky je však pouze na nich. Můžete absolvovat i 30 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně dohromady.

V Krkonoších se ve stejný den setkají běžkaři na Jilemnické 50, tedy rovněž na „laufařském“ závodě v opačném koutě ČR. Navíc pořadatelé vzkazují: „Sněhové podmínky jsou v Krkonoších výborné.“

Největší výzva ve volném stylu se ovšem chystá v Jizerkách na BoBoloppetu, kde je přichystáno 90 km „pro opravdové chlapy“. Trasa povede z Bedřichova přes Valešovku na Prezidentskou, Hrabětickou louku, Jabloneckou chatu, Josefodolskou přehradu, Kristiánov, Čihadla, Mariánskohorské boudy, Linkeho kříž, Protrženou přehradu, Kůrovec, Knížecí, Václavíkova studánka, Mořina, U Bunkru, Kiosek, Knížecí, Smědavu, Předěl, Paličník, Písčiny, Předěl, Smědavu, Knajpu, Hřebínek, Olivetskou horu, Závory, Vládní, Pod Olivetskou horou, Gregoryho křížek, Novou Louku a zpátky do Bedřichova.  


Orienťák


Pokud se rádi orientujete i na sněhu, vyražte do Jizerek v neděli na Bedřichovskou pětihodinovku, na jednodenní orientační lyžařský závod dvojic, kde si trasu volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu.

Foto: Zlatý nuget Bečánova


Sranda závod


Pokud se řadíte mezi recesisty, tak by vás mohl zaujmout závod Zlatý nuget Bečánova, tedy závod psích spřežení bez psů.  V Brdech budou závodit tříčlenné posádky bez skutečných psů a bez ohledu na věk. Povinnou výbavu tvoří saně, sekera, pila a polínko. S povinnou výbavou závodníci musí absolvovat celou trať a v závěru polínko rozřezat a rozštípat, aby prošlo brdskou mírou. Značená trasa vede členitým lesním terénem v délce zhruba jedné brdské míle (cca 7 km). Více si o podobých závodech můžete přečíst v článku zde.

--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Banner