REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Vyzkoušejte plavání poslepu

22.01.2015 |Outfanatic.com | Plavání

Jestli jste se někdy zúčastnili nějakého hodně dlouhého běžeckého závodu, možná jste druhý den nemohli vyjít schody nebo vstát ze židle, aniž byste připomínali člověka s vážným tělesným postižením. Možné jste si taky někdy zapomněli do vysokých hor vzít tmavé brýle a zažili sněžnou slepotu. Nepříjemné. S trochou štěstí jste se ale z tohohle stavu brzo dostali.

Foto: Plavání potmě (Světluška)


Někteří sportovci ale takové štěstí neměli a se zdravotním hendikepem, ať už vrozeným nebo získaným, se potýkají dál. Jedním z nich je například Miroslav Smrčka, který před třemi roky oslepl. V prosinci 2014 už zaplaval v kategorii nevidomých světový rekord na 50 m znak a v příštím roce by se rád zúčastnil paralympiády v Rio de Janeiru.

Jestli si chcete vyzkoušet plavání poslepu (se speciálními zatmavenými brýlemi a vodičem na břehu), vydejte se 31. ledna mezi 11. a 16. hodinou do bazénu v Podolí, kde Světluška, projekt nadačního fondu Českého rozhlasu, pořádá akci Plavání potmě právě na podporu Miroslava Smrčky.

Z běžného vstupného (99 Kč / 90 minut) věnuje Plavecký stadion Podolí z každého lístku 40 Kč Světlušce. Kromě plavání potmě si budete moci vyzkoušet třeba aquazorbing, podívat se na plaveckou exhibici reprezentačních plavců nebo se nechat namasírovat nevidomými maséry.

---
Přečtěte si také rozhovor s Hankou Doležalovou, juniorskou mistryní v MTBO, která po karambolu na MS v Portugalsku skončila na vozíku, nebo článek o cyklistickém klubu Černí koně, který sdružuje hendikepované i zdravé cyklisty. 


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Jak se zničit v aquaparku...

Jak se zničit v aquaparku...

Liptovský Mikuláš, Tatry, Slovensko

60

%

60

%

Související články

02.08.2016

Outdoorové sportování s dětmi aneb jak nezešílet

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

07.07.2016

„Zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný“ Jiří Lorenz, „Single Man“ Gigathlonu

Zpět

Banner