REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Horský OB: „Tati, proč ta paní běží tak pomalu?“

06.11.2014 |ss | Orientační sporty, Extrémní závody

Asfaltka z Míseček na Zlaté návrší v Krkonoších, tatínek nesoucí jedno dítě na ramenou táhne druhé za ruku: „Vás že bolej nohy? Podívejte, jak pani běží!“ „No právě že moc neběží...“ Smradi. Takhle mě demotivovat při tréninku.

Na tuhle dva týdny starou historku jsem si vzpomněla i během závodu MČR v horském orientačním běhu, který se letos konal u Ještědu. Během něho by děti měly pádnější důvod posmívat se našemu tempu: vždyť to byl závod každý den dlouhý přes 20 km, s kilometrovým převýšením a rozhodně se neběhalo jenom po cestách, takže únava byla znát. Jizerské děti ale na rozdíl od těch krkonošských jen způsobně a nevzrušeně zdravily.

Udiveněji než ony se na nás ale koukali turisti, které jsme překvapovali výskoky z houští na cestu a následným zanořením se do křoví na druhé cestě. Orienťák po cestách, to by přece nebylo ono.
 

Hromadný start první den

Hromadný start první den

Letošní lahůdky

 
Nechápavé pohledy turistů ale doprovázejí každý ročník HROBu a podobných závodů, to se ovšem nedá říct o dalších drobnostech letošního závodu. Kdy jste například naposledy jeli na start vlakem na utajené místo? A kdy jste se naposled během závodu svezli přes řeku v kleci, kterou dáváte do pohybu taháním za lano? V ženské kategorii sice na podobnou legraci nedošlo, a tak jsme si to vynahradily aspoň dobrodružným lezením přes buben skokanského můstku.

Že se to nesmí? Ale houby. Co není v mapě značeno jako nepřekonatelná překážka, to se překonávat smí. Hm. Ale víte, jak takový buben skokanského můstku vypadá? Je to téměř kolmý svah potažený umělou travou, která klouže, takže se po ní rozhodně nedá přejít. Naštěstí bývá přes trávu natažená síť, zřejmě má bránit sesuvům sněhu, a právě ta nás zachránila před potupným sbíháním několika desítek výškových metrů, které bychom museli na druhé straně můstku znova vystoupat.

Jestli to bylo rychlejší než oběhnutí, nevím, každopádně jsem se celou cestu bála, že mi z pusy vypadne mapa a že si tu vejšku budu muset vystoupat znova stejně.

HROB je prostě bezva závod, který si příští rok na dušičky rozhodně zase nenechám ujít.
 
--
HROB, neboli horský orientační běh, je dvouetapový orientační závod dvojic s pevným pořadím kontrol. Každá etapa mívá kolem 20 km pro ženy a 25 km pro muže.

Foto: pořadatelé HROB 2014

Tak kudy na jedničku? Kolem Ještědu zprava nebo zleva? (Vítězky ženské kategorie na startu druhý den.)


Zpět
Komentáře

07.11.2014 11:48| Jindra K.

Až teď jsem si všimnul že autorka článku a vítězka jsou jedna a ta samá stejná osoba - dobrá práce. Dost mě pobavilo to s tou mapou v zubech při lezení na buben. Úplně to vidím - parťáčka tě rozesměje, mapu vezme vítr a pak můžete čekat půl hodiny, než se snese na doskočiště, haha.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

22.01.2018

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner