REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Další kus cyklostezky do Vraného otevřen

24.10.2014 |OVP | Cyklistika, In-line

V sobotu 4. října byl slavnostně otevřen 2km úsek cyklostezky z Jarova do Vraného nad Vltavou, která je součástí páteřní trasy A2 vedoucí po pravém břehu Vltavy. Hladký asfalt táhnoucí se mezi silnicí a vodou by byl vhodný i pro bruslaře, ti se sem ale bohužel nemají zatím jak dostat.

Úsek mezi Zbraslaví a Jarovem. Foto: www.facebook.com/cyklostezkaA2


Tento úsek totiž bohužel ještě není napojený na už dříve otevřený nový kus cyklostezky vedoucí ze Zbraslavi na jih skoro až do Jarova. Mezi oběma novými úseky stálé zůstává necelý kilometr dlouhý úsek bez cyklostezky, kde je možné na kole jet po silnici nebo po nezpevněné cestě v místě, kde spojení obou částí komplikují majetkoprávní vztahy.

Jak je vidět z fotek, cyklostezka vedoucí ze Zbraslavi je na pohled skutečně moc pěkná, víc než cyklisté z ní ale mají radost právě bruslaři – ti totiž za pěkných dní cyklistům průjezd spíš komplikují, a tak cyklisti často dál využívají silnici, po které byla původně značená cyklotrasa.

Pravý břeh na jih od Prahy je navíc pro cyklisty nepříjemný i tím, že ve Vraném pohodová jízda podél vody končí, kam se dá dál pokračovat, si můžete přečíst na konci článku Co se chystá pro cyklisty na jih od Prahy (bahnitá vs. punková verze). 

Nejaktuálnější informace o výstavbě cyklostezky A2 najdete na jejím facebooku.

---
Seznam pražských in-line lokalit najdete tady.
Vyzkoušejte také mapu pražských in-line stezek a navrhovaných tras pro MTB.

Úsek mezi Zbraslaví a Jarovem. Foto: www.facebook.com/cyklostezkaA2

Zpět
Komentáře

24.10.2014 11:43| Hukan

nj klasika, stavi se 'cyklostezky' po kterejch cyklisti nemuzou jezdit protoze kvuli bruslarum tam neni k hnuti. a kdyz to nahodou nejakej naivni cyklista po te 'cyklostezce' veme, tak je za cyklofasistu a kocarkari, pejskari i bruslari ho svorne proklinaji. dekuji pekne
a vubec, kdo z cyklistu stoji o hladkej asfalt? silnickari stejne jezdi po hladkym asfaltu na silnici a ostatni maji horaky.. stacila by mlatova stezka. ale na tom by se nedalo ulejt tolik dotaci z programu pro podporu cyklodopravy.. :/

Re: Hukan

24.10.2014 17:21| František

Já bych to tak dramaticky neviděl, ale fakt je, že cyklostezky se staví hlavně pro "běžné lidi", případně po přesunu ve městě na kole, ne pro sportovní cyklisty. No a protože při kvalitě našich silnic in-linisti nikam jinam nemůžou, tak tam bývá narváno. Za sebe taky souhlasím s tím, že spousta cest by úplně klidně snesla jen úpravu povrchu, kterou zvládne jakékoliv běžné městské kolo, jako je právě ta mlatová cesta.

Re: Hukan

27.10.2014 13:06| Bára

Zrovna v případě téhle cyklostezky do Vraného mi to přijde skoro ideální, přesně jak píšou v článku: stezka podél vody pro bruslaře, cyklisté mohou jet po silnici.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 492 lidí)


Banner