REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Extrémní překážkové běhy aneb jak se stát Sparťanem, Gladiátorem nebo aspoň Bahňákem

11.09.2014 |Lu | Běhání, Extrémní závody

Možná občas narazíte na závody s bojovnými názvy jako je Sparťan, Army, Gladiátor nebo Predátor a podtitulem „extrémní překážkový běh“. Pokud jste tento typ klání již vyzkoušeli, tak si na něj asi dobře pamatujete, pokud zatím ne, dovolte, abychom vám ho lehce nastínili.

Army Run, foto: M.Kozák


Všechny tyto závody mají několik společných rysů. Jsou extrémní, cílem je tedy extrémní zážitek pořadateli spojovaný především s bahnem. Je jejich snahou, aby bylo v průběhu závodu rovnoměrně naneseno na závodníkovo tělo a obličej (ti snaživější si mohou obličej načernit již před závodem).


Brodění, plazení, šplhání i prolézání rour


Army Run, foto: M.Kozák

Army Run, foto: M.Kozák

A jsou plné překážek, často z vojenského prostředí, a jejich překonání není nejsnazší. Ať už jde o šplhání po lanech, ručkování po tyčích, přelézání dřevěných konstrukcí, zavěšených sítí a pneumatik, balíků sena a dalších lokálních terénních nerovností. Výjimkou nejsou ani ostnaté dráty, brodění řek a prolézání rour. Překonávání překážek je doplněno samostatnými úkoly, jako je přenášení parťáků a předmětů (klád, pytlů a pneumatik) a „zpříjemněno“ kropením z hadic, hlasitým vojenským křikem a výbuchy.

 

Přečtěte si také článek o loňském Sparťan Race nazvaný Když pořadatel v pokynech varuje „You may die!“.


Nápadité dokreslení atmosféry
Army Run, foto: M.Kozák

Army Run, foto: M.Kozák


Jistě jste již vytušili obecné sado-masochistické pojetí těchto závodů, ale věřte, že každý závod má i svá specifika. Například na Sparťan Race narazíte na muže se sparťanskými pomůckami, na Bahňákovi budete prolézat bahnem ve všech možných formách, na Army Runu po vás bude střílet chlapík paintballovou zbraní a na Predátor Race vás bude sledovat samotný Predátor.

Kdo by chtěl predátora spatřit osobně, má možnost na nejbližším extrémním překážkovém běhu 27. 9. v západních Čechách, informace naleznete  tady. Pokud vás tento druh sportu zaujal, přečtěte si článek o loňském Sparťan Race Když pořadatel v pokynech varuje „You may die!“.

---
Podívejte se také do sekce Hledám parťáka, jeden tým tam hledá náhradního člena na závod Predator Race. A pokud hledáte parťáka i vy, můžete si ho zkusit vytipovat v sekci Lidé, kde můžete filtrovat podle zvoleného sportu

Zpět
Komentáře

11.09.2014 18:00| p.v.

vždyť je to normální opičí dráha, kterou děláme na táboře s dětma rok co rok. akorát se toho ujaly firmy, které z toho dělaj supercool masovou akci, aby na tom mohli rejžovat. šel jsem loni Sparťana - trať sama o sobě se mi hodně líbila! to si pořadatelé zaslouží pochvalu, ale ta masovost mi přišla strašná.

Re: p.v.

17.09.2014 23:45| Lu

Je to tak, stará dobrá a velmi oblíbená opičí dráha! :)

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner