REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. zářijový týden (8. 9. – 14. 9.)

07.09.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Triatlon, Sport s dětmi

Foto: Trans Brody


Běh


Tento týden nás čeká několik kratších běhů, několik delších běhů a několik zábavných běhů.
Rozběhat se můžeme v úterý v Krčském lese na Krosu Oty Pachmanna na 4,4 km v terénu, ve středu na Tartanové hodinovce Ligy 100 na Stadionu ČZU v Praze v Suchdole na tartanu a ve čtvrtek na Běhu Anny Marie na Praze 4 v Milíčovském lese na 6,6 km po silnici a v terénu.

Pro vytrvalostní běžce je v sobotu připravena běžecká varianta Jizerské 50ky Jizerská 50 Run. Těšit se můžete na trasy 23 a 10 kilometrů a dětské závody na 500 a 1 000 metrů. Startuje se v Bedřichově v Jizerských horách a pořadatelé vám vzkazují: „V zimě už Jizerské hory znáte. 13. září budete mít příležitost je poznat v barvách malebného podzimu před tím, než je zasype sníh.“

Lyžařský stadionek v Bedřichově (Jizerská 50 RUN)


Další dlouhá (konkrétně 24 km) trať je připravena stejný den v Říčanech a to 1. ročník Říčanské výzvy. Tento trailový běžecký závod přes Říčanský les a okolí vás údajně „zavede snad na všechny typy cest a vyzkouší Váš trénink a přípravu.“ Pokud vás ta vzdálenost děsí, tak doporučujeme k přečtení článek Říčanská výzva. 24 km? To je moc dlouhý, to nezvládnu!.

Mezi zábavné běhy řadíme středeční Žlutý běžecký happening Ahoj čtyřko! ve Žlutých lázních na Praze 4 v Podolí, kde se chystá společné proběhnutí a následné přednášky a besední kroužky se sportovními instruktory, lékaři, ale i muzikanty a herci a koncertem na závěr. Pobavit se můžete i na sobotním běhu Barvám neutečeš v Bohnicích, kde budou na 5kilometrovém běhu připraveni sypači, kteří po vás budou házet syté práškové barvy. Na závěr budete krásně barevní jako slečny na obrázku.

Foto: Barvám neutečeš

Kolo


Pokud se raději vezete na dvou kolech, než běháte, tak by vás mohl zajímat sobotní Cyklomaraton Praha v Kunratickém lese na 21 nebo 42 km v terénu.

Pro děti ve věku 1–16 let je stejný den připraven oblíbený seriál závodů Bikeclinic cup, tentokrát v Rožmitálu pod Třemšínem. A že jde o první neoficiální mistrovství České republiky v dětském MTB, už možná nemusíme zdůrazňovat.  

Kdo má rád ostré kopce, toho by mohl zaujmout nedělní silniční závod O podzimního krále vrchařů na 90 km z Hostivic na Křivoklát a může se připravit na 6 měřených stoupání.

Pokud dáváte přednost lesním a polním cestám před silnicí, tak byste neměli chybět ve stejný den na závodu Trans Brody v Libeři u Prahy. Vybrat si můžete z tratí na 25 nebo 50 km, přičemž v obou naleznete „zajímavé MTB pasáže“. Celkové převýšení je na delší trati kolem 1 100 metrů a má prý vskutku mnoho adrenalinu.

V neděli se pojede i 4. kolo Pražského MTB poháru v Praze Libuši. Půjde také o přírodní trať v okolí Libušského potoka a i zde se můžete těšit nejen na rychlé, ale i technické úseky a brod.


Orienťáky


V tomto týdnu si můžete vybrat mezi OB na kole v sobotu na závodu Pytlákova schovanka v Lipové u Šluknova na bike-o dvojic nebo běžeckým OB v neděli na Pražském žebříčku. Půjde opět o závod jednotlivců a najdete zde závodní tratě, dětské tratě i tréninky. Tentokrát bude připravena krátká trať, takže obzvlášť doporučujeme začátečníkům.
 

Duatlon


Sekci triatlonů s horším počasím vyměňujeme za duatlony a tento týden můžete v neděli zamířit do Čáslavi na Čáslavský duatlon na 6/25/3 km (běh/kolo/běh).


Boulder


Last but not least je Mistrovství ČR v boulderingu ve Slaném na Masarykově náměstí. Po celý den vás kromě závodu čeká bohatý doprovodný program, tedy rožnění Uherského býka, program pro děti a večerní koncert.
--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Slaný, Budyně nad Ohří, Kyselka, Doupov

80

%

80

%

Související články

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Banner