REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

První zářijový víkend pro vodáky: Úhlava či Trnávka?

02.09.2014 |KV | Voda a lodě

Po skončení prázdnin se s vodáckými akcemi roztrhl pytel. Na první zářijový víkend se sešly hned dvě. Vybere si tak vodák pohodář i ostřílený borec.

Kanál Trnávka, foto: Josef Vacura


Český pohár vodáků na Úhlavě


První akce je závod ze seriálu ČPV (Český pohár vodáku) na Úhlavě. Během závodu však probíhá i volné splutí, při kterém si zapádluje i nesoutěživý jedinec. Trať závodu měří 10 km a vede od vodní nádrže Nýrsko k mostu u obce Úborsko, její obtížnost je WW I+. Po cestě překonáte šest jezů a pět brankovišť. Popis jezů a brankovišť naleznete na této mapě. Při sjíždění berte prosím ohled na závodníky a uvolněte jim cestu. Časový rozpis naleznete v kalendáři.


Kanál Trnávka, foto: Josef Vacura

Kanál Trnávka, foto: Josef Vacura

Zakončení sezóny na kanále Trnávka


Druhá akce osloví spíše extrémnější paddlery na raftech a kajacích, kteří vyrazí na nejtěžší slalomový kanál v české kotlině. Kanál Trnávka je zásobován vodou ze stejnojmenné přehrady, která je zdrojem pitné vody pro všechny outdooráky v Praze. Proto se zde vodák sveze jen málo kdy, zpravidla dvakrát do roka. Časy, kdy poteče voda, najdete v kalendáři. Za raft zaplatíte za den 300 Kč, za loď 150 Kč. Na večer bude v kempu připravena živá hudba. Pořadatel akci nazval „Zakončení sezóny na Trnávce“, ale nebojte se, na podzim je připravena ještě spousta dalších vodáckých akcí.

Foto: Josef Vacura (Trnávka)
---

Podívejte se do kalendáře i na další zářijové vodácké akce nebo do mapy, kde v Praze se nacházejí prodejny se zbožím pro vodáky.

Zpět
Komentáře

02.09.2014 10:22| zelenáč

ahoj, kterou akci byste mi doporučili, když jsm běžný pražský povaleč, který párkrát za léto vyrazí s kamarády na vodu, ale chtěl by poznat pár nových lidí a možná začít jezdit na divoké vodě? viděl bych to asi na tu Úhlavu, ale na Trnávce asi bude lepší společenské vyžití a možnost se seznámit, ne? dík za odpověď a to je dost, že jste začali psát taky víc o vodě, líbí se mi to!

Re: zelenáč

02.09.2014 10:36| Kuba V.

Ahoj, pokud si chceš zajezdit, tak určitě Úhlavu. Lidí na seznámení tam bude určitě dost. Trnávka je totiž opravdu těžký vodácký terén pro zkušené kajakáře. Pokud si na to ale věříš, doporučuji spíše raft. Ale pozor! I na raftu je dobré mít alespoň pár zkušených vodáků. K tomu ti určitě pomůže sekce hledám parťáka (http://www.outdoorvpraze.cz/partaci). Možná moc straším, ale i na úmělé trati se dá pořádně nabít "papula"

Ať už se však rozhodneš jakkoliv, určitě nebudeš litovat.

Re: zelenáč

02.09.2014 10:38| zelenáč

díky za bleskovou odpověď a rovnou od Slona, to jsem nečekal! Přeju málo vody v lodi!

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 492 lidí)


Banner