REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

V Praze přibývají venkovní fitness parky – sledujte mapu!

26.07.2014 |OVP s přispěním čtenářů Ivana a Bedy | Venkovní fitness

Radnice Prahy 6 jde v patách své kolegyni z Prahy 9, která věnuje nemalé peníze na to, aby v letních měsících rozpohybovala své občany, a platí trenéry na Fitness stezce u Rokytky

Urbánkova, foto: Beda


Praha 6 totiž nedávno umístila na Vypichu nedaleko křižovatky ulic Za Oborou a Pozdeňská (mapa) 8 nových fitness prvků: nízkou hrazdu pro kliky, vysokou hrazdu pro přitahování, žebřík pro ručkování, balanční kladinu, stabilní chůdy a šplhací žebřík, šprušle pro přeskoky a posilovací lavici na břicho. U každého prvku najdete návod, jak na něm správně cvičit.

Fitness prvky na Vypichu, foto: http: www.praha6.cz

Fitness prvky na Vypichu, foto: http: www.praha6.cz

Kde se nacházejí další podobná posilovadla se podívejte do outdoormapy se zapnutou vrstvou Venkovní fitness sem nebo do sekce Kde sportovat. V poslední době do ní přibyly také tyto dvě lokality: Jednou z nich je hřiště v Tichém údolí u Roztok, kde si zaručkujete i potrápíte břicho na posilovacích lavicích. Můžete se tu stavit třeba během 34km cyklistické projížďky po trase nazvané Hukot v Tichém údolí  .

Tou druhou je volně přístupné hřiště u ulice Urbánkova u ZŠ a MŠ na Beránku v Modřanech, kam si odskočte z běžecké trasy nazvané Kde se dříve pásly kozy (popis trasy najdete po kliknutí na růžovou trasu v mapě). 

Velké změny se také očekávají na hřišti u ZŠ Tupolevova, kde by měla kolem půlky srpna vyrůst nová moderní konstrukce, konkrétně sestava, kterou vidíte na posledním obrázku v galerii.

---
Článek o kalisthenice, tedy právě cvičení, které můžete na venkovních cvičidlech provádět, si přečtěte tady.
S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze.


Zpět
Komentáře

26.07.2014 21:04| Jacek

Venkovní fitness parky jsou supr. měl bych ale jednu připomínku a to k "vysokým hrazdám". Už se svou téměř průměrnou výškou 180cm jsem měl ve většině těchto parků, které jsem zatím navštívil, problém provádět cvičení ve visu(např.shyb). A to z důvodu,že i "vysoká" hrazda je přibližně 2m vysoko a pří visu mám na zemi skoro i kolena. Nevíte o nějaké možnosti jak předat patřičným lidem tuto připomínku, třeba pro inspiraci při renovaci?

Re: Jacek

28.07.2014 13:01| Outfanatic.com

Ahoj Jacku, na tvůj komentář upozorníme sdružení Devítka v pohybu, se kterým jsme v kontaktu a které se angažuje ve výstavbě fitness parků na Praze 9 (například má na starosti Fitness stezku Rokytka http://www.outdoorvpraze.cz/clanek-359-Fitness-stezka-Rokytka-otevrena). Nevíme o tom, že by to někdo řešil centrálně pro celou Prahu, takže zbývá asi bohužel leda obepisování městských částí.

04.10.2016 13:10| Machine

Jj, to je pravda, a chválabohu, že takových zábavných hřišť pro děti a dospělé stále přibývá. Nedávnou jsme byli s celou rodinou v Zelenči, kde je supr venkovní posilovna a hřišťátko-
https://www.venkazdyden.cz/detail-hriste/venkovni-posilovna-a-fotbalove-hriste/5736

11.04.2017 22:08| Filip

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, existuje šance, že by se v dohledné době postavilo v okolí Strahovských kolejí pro cvičení přijatelné hřiště (myšleno pro mladé lidi)? Předem děkuji za odpověď.

Související články

05.04.2016

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

14.09.2015

Jak vybrat slackline ?

01.01.2015

Všem Outfanaticům přejeme to nejlepší do nového roku!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner