REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. červencový týden (14. 7. – 20. 7.)

13.07.2014 |Lu | Běhání, Extrémní závody, Triatlon

Xterra Krušnoman Klíny, foto: bike24.cz

Běh


Běhat začneme hezky rovnou do kopce a to na Tobiášově běhu Kazín–Cukrák v úterý. Poběží se od řeky kolem Kazínské skály až na vrchol Cukráku. Na pouhých 2,6 km nastoupáte pěkných 210 metrů

Druhý běh bude zase Ondřejův a poběží se od rybníka Labuť v Krči 10,3 km po silnici i terénem. Trať se shoduje s bývalým slavným Během vršovických lyžařů, tak snad už na trase žádného nepotkáte.

O víkendu vás nečeká nic menšího než první ročník Jizerského ultratrailu na 63,5 km s 2422m převýšením. Startuje se v Josefově dole, ale asi správně tušíte, že z Jizerek ten den uvidíte podstatnou část.

Profil závodu Jizerský ultratrail

V neděli je připraven závod Stezka mužů na 6 km pro muže a 3 km pro ženy (!). Bude probíhat opět v Krčském lese, tentokrát je start Na tý louce zelený (restaurace).

Posledním během tohoto týdne je nedělní Zlatá desítka Emila Zátopka na tartanovém okruhu v Edenu. A poběží se přesně 10 000 metrů.


Triatlon


Komu je běh málo, ten si může přidat další disciplíny a to hned ve čtyřech závodech.

V sobotu se koná Železný chlíst v Chlístovicích u Kutné Hory na 0,6/28/7,2 km a Novoknínský triatlon v Novém Kníně na 0,4/16/3,5 km (plavání/kolo/běh). Jistě jste si všimli, že všechny disciplíny jsou v druhém případě kratší, navíc se dá podniknout štafetově, to asi aby vám zbyly síly na doprovodný program, tedy koncert kapely Jiří Schelinger revival.

Plavání na Xterra, foto: xterra.cz

Plavání na Xterra, foto: xterra.cz

A teď trochu přitvrdíme. Třetí sobotní triatlon se koná v Klínech v Krušných horách a je jedním ze série terénních Xterra triatlonů. Kdo chce vyhrát titul Xterra Krušnoman Klíny, ten musí překonat 1,5/33/8 km nebo alespoň 0,6/18/4 km ve variantě Easy. Obě varianty nejsou úplně easy, což snadno vyplyne z plánovaného převýšení. Pro děti je připravena varianta Mini.


Posledním závodem je nedělní Pražský triatlon v Dolních Počernicích pro amatérské jednotlivce i týmy. Tratě jsou připraveny od 0,4/18/2 km až po 0,8/54/8 km, podle toho jak se budete cítit.


--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze.
 

Zpět
Komentáře

14.07.2014 09:54| Inka

Nechápu, proč pořadatelé nutí ženám kratší tratě než chlapům. Například proč pořadatelé nabízejí "6 km pro muže a 3 km pro ženy" (Stezka mužů tento týden). Jo, někdy mě nechají běžet "chlapskou trať" ale jakoby mimo soutěž. Proč to nemůže být prostě "trať 6 km" a "trať 3 km" a ne trať ženy/muži? Nějací chlapi by třeba taky ty 3 uvítali.
(Nechci tím tolik hanit Stezku mužů, myslím to spíš obecně, rozdělení délky tratí na muže/ženy je totiž bohužel dost časté.)

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

29.01.2018

Moravský kras outdoorovýma očima

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner