REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Bikepark Prokopák

26.06.2014 |ms & OVP | Cyklistika

Pravidelně pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme všechny sekce Kde sportovat. Nejnovějším místem, které můžete najít v cyklistických lokalitách pro BMX, FourX, Dirt a sjezd, je Bikepark Prokopák

Tyto bikové dráhy v Dalejském údolí jsou dobře schované, ale rozhodně stojí za navštívení. Známější z okolí je spíše Prokopské údolí. V mapě dráhy najdete tady. Nejedná se o nic oficiálního, ale o dráhy budované lokálními ridery. Na své si přijdou začátečníci i ostřílení freerideři a skokani. Tratě vedou údolím a jeho hranou a nabízejí mnoho atrakcí.
 

foto: Marek Smolka


Po hraně nebo po dně


Jedna dráha vede na dně údolí. Začíná dvěma klopenkami, následuje pasáž skoků a spojení s druhou dráhou. Ta vede po levém svahu údolíčka. V horní části nabízí spíše menší skoky a klopenky. Následně se spojí s první dráhou a klesne na dno údolí.

V dolní části se vyjede či vyskočí do levého svahu údolí, kde se nachází pasáž několika skoků, lavice, velký drop a na dně údolí opět velké skoky.


Mapa a trasy v okolí

Mapa a trasy v okolí

Aktuálně jsou překážky poměrně hezky udržované a tratě zřetelné a ježděné. Skoky i odjezdy je potřeba vždy zkontrolovat, zda-li jsou bezpečné. Ne všechny překážky jsou aktuálně v provozu.
 

Výhodou je možnost spojení s dalším ježděním v Prokopském údolí, v okolí Dalejského potoka nebo v Hlubočepích, což jsou lokality nabízející krásné traily i kruté sjezdy.
 

Klopka se skokem ven

Klopka se skokem ven

Podrobné informace o tom, jak se na místo dostat a přesné GPS souřadnice lokality jsou uvedeny v profilu lokality v sekci Kde sportovat.

---
Další podobné lokality hledejte v sekci Kde sportovat a parťáky na ježdění přes Hledám parťáka.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).


Zpět
Komentáře

27.06.2014 09:09| Krel

Líbí se mi, že v horní části jsou malé skůčky pro ty, co se učí, klopky taky nejsou nijak zlé a pak dole si užijí i magoři co dávaj polety ... od všeho docela kus ježdění...

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner