REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Freeline skates: boty na kolečkách nového střihu

19.06.2014 |ss, freelineskates.cz & OVP | In-line

Už jste ve Stromovce potkali skateboardistu, který při své jízdě bokem zničehonic začal hýbat nohama dopředu a dozadu, jako by jeho prkno nebylo v jednom kuse? Taky že nebylo! Nejednalo se totiž o skateboard, ale o freeline skates, seznamte se!

Dvě desky, každá se dvěma kolečky, která jsou uchycena ze stran. Desky  nejsou přichyceny k botám (kromě případů, kdy chcete dělat tríčky na U-rampě), na vrchní straně mají jenom brusný papír, který napomáhá lepší přilnavosti a zabraňuje smýkání bot při pohybu. Při jízdě nohy opisují tvar S, jízda je tak velmi podobná jízdě na S-boardu, připomínat vám může i kombinaci surfingu nebo snowboardingu a in-line bruslení.

Foto: Freeline skates


Jednou z největších výhod freeline skates je, že jezdec s nimi může dosáhnout vysokého náklonu v oblouku, což umožňuje provádět vynikající manévry. Stačí jen otáčet tělem ze strany na stranu a udržovat rovnováhu. Jízda je velmi vzrušující, ale také zdravě návyková. Freeline skates mají unifikovanou velikost, navíc jsou skladnější než skateboard, vejdou se tedy v pohodě například do batohu.

Freeline skates vznikly v roce 2003 v San Franciscu. Nejprve byl koncipovány pro sjezdy (downhill), ale posléze Ryan Farrelly zjistil, že se na nich dá docela dobře odrážet (díky odporu vyvolanému mezi zemí a kolečky) i na rovině a dokonce jet i do kopce.  Když začal freeline testovat, vzbudil nečekaný zájem u svého okolí, které se zajímalo, na čem to vlastně jezdí. Po zvládnutí základní jízdy lidé začínali vymýšlet další možnosti balancu a triků. Tak se začal šířit hit, který dále postoupil do Japonska, Číny, a Evropy. Videa přpnutá na youtube získávají své příznivce, kteří chtějí umět minimálně základní triky.

Pokud si chcete freeline skating vyzkoušet, využijte příležitosti v sobotu 21. června ve Stromovce. Více info tady

Video z minulého workshopu a fotogalerii najdete pod článkem.

Foto: Freeline skates


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

07.07.2016

„Zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný“ Jiří Lorenz, „Single Man“ Gigathlonu

Zpět

Banner