REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 5. květnový týden (26. 5. – 1. 6.)

25.05.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Plavání, Extrémní závody

Výřez z plakátu zvoucího na kanoepolový turnaj Prague International Tournament

Běh


Běžci nejen ASICS ligy si mohou ve středu zaběhnout 5 nebo 10kilometrový okruh se startem v 19 hodin u Hamru Braník.

Milovníci běhu do kopce se setkají ve čtvrtek v Jílovém u Prahy, aby na 2,2 kilometrech dosáhli vrcholu Pepře s převýšením přes 200 metrů na trase Žampach–Pepř.

Těm, kteří si libují v delších tratí, by se mohl líbit sobotní Pražský běh Šárkou na vzdálenost 20 nebo 10 km po silnici i terénem.

Delší trať si můžete proběhnout, případně projít (součástí bude i závod v chůzi), i v neděli z Kbel do Brandýsa nad Labem na 10 nebo 15 kilometrech. Závodní trať pro děti bude připravena v cíli.


Orienťáky


Bambule Ride, zdroj: vlaska.cz

Bambule Ride, zdroj: vlaska.cz

V pořadí již třetí ze středečního seriálu Pražského poháru žactva se tentokrát uskuteční v Troji a protože jde o závod nejen pro žactvo, ale pro všechny kategorie i úrovně, tak tento závod doporučujeme, obzvlášť pokud s orientací v terénu teprve začínáte.

V sobotu vyrazí bajkeři z Dobříše na 5hodinový orientační závod dvojic Gore Brdman Cross a těšit se mohou i na různé vložené atrakce. Kdo přijede s dítětem ve vozíku, ten se může zúčastnit prestižní kategorie Bambule Ride.

Závod pražského žebříčku se koná v sobotu dopoledne (krátká trať) a v neděli (klasická trať) v Janově u Rakovníka, v sobotu odpoledne pořadatelé na stejném místě přidají ještě lesní sprint. 


Vodní slalom, zdroj: archiv USK Praha

Lodě a plavání


Divácky atraktivní kanoepolový turnaj Prague International Tournament  se koná celý víkend v zátoce u Branických ledáren. Pokud vám slovo kanoepolo ještě nic neříká, můžete si přečíst více o tomto sportu zde.

Majitelé dlouhých turistických lodí a seakajaků se setkají o víkendu v Troji na Seakajakovém sympoziu, aby porovnali nejen délku svých lodí, ale i zkušenosti s pádlováním, záchranou, plavbou na vlnách a podobně.

O víkendu se utkají i fanoušci kratších lodí, a to ve vodním slalomu na kanálu Trnávka u Humpolce s názvem Trnava–X–Race.

Plavci si zazávodí o víkendu v bazénu v Podolí na již 4. kole Českého poháru v plavání.


Kolo


Silniční bajkeři se sjedou ve čtvrtek na Praze 9, aby se vydali na 80km závod z Prahy do Doks. Start je již kolem půl čtvrté, tak to budou muset asi ten den závodníci trochu zkrátit v práci.


Lezení

 

A.Ondra na Padání, zdroj:padani.eu

A.Ondra na Padání, zdroj:padani.eu

Nejslavnější český venkovní boulderový závod Petrohradské padání se bude konat o víkendu „na Petráči“ v lesích na Jesenicku u Rakovníka. A jestli jde o závod nebo jen o setkání lidí stejné krevní skupiny, můžete zjistit sami na místě. Video–pozvánku naleznete pod článkem.


Pochod


Zastavení cestou na Karlštejn, zdroj: Průvod Karla IV.

Zastavení cestou na Karlštejn, zdroj: Průvod Karla IV.

Odhalovat krásy Prahy se chystají v úterý v podvečer v Modřanech pražští turisté s cílem projít nejen Modřanskou rokli, ale i dalších 9 km Prahou 12.

Pramen, meandry a údolí Prokopského potoka se rozhodli prozkoumat chodci ve čtvrtek se startem ve Stodůlkách.

Na o maličko delší pochod se můžete vydat v průvodu Karla IV vezoucího korunovační klenoty z Radotína na Karlštejn. Začíná se v sobotu odpoledne a pokračuje se až do nedělního večera za doprovodu bohatého kulturního programu v místech zastávek průvodu.
--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.


Zpět
Komentáře

27.05.2014 13:05| Peggy

Seakayakové sympozium opravdu stojí za zmínku i účast. Víkendová akcička jistě zaujme nejen seakayakové Mástry, ale i ty, kteří se do styku s kayakem ještě v životě nedostali a mají zájem koštnout jeho kouzlo.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner