REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Libor Uher si vybral parťáka pro Broad Peak

Soutěž Adidas

22.05.2014 |Petr Snížek / Adidas | Lezení, Turistika a treking

Jak proběhl tréninkový kemp v Beskydech, při kterém se vybíral finální účastník expedice Libora Uhra k Broad Peaku, a kdo nakonec vyrazí do Pákistánu?

Tým v dešti

 

Dvanáct účastníků kempu bylo vybráno po nákupu výrobků adidas v Rock Pointu na základě odpovědí na několik motivačních otázek (informace o soutěži tady). Deset mužů a dvě ženy od 20 do 50 let tak mělo otevřené dveře k cestě do Pákistánu pod osmitisícovky.


Prověřili je jak lékaři, tak déšť


Na brněnské klinice tělovýchovného lékařství všichni účastníci podstoupili zdravotní testy a následně mohli vyrazit vstříc tréninkovému kempu v Beskydech. Po ubytování v Liborově horoškole proběhlo představení účastníků kempu a seznámení s Liborem Uhrem a Markem Novotným. Nabitý program pokračoval Liborovou přednáškou o úspěšné expedici na K2. Oproti běžně narvaným přednáškovým sálům se v tomto počtu vše událo mnohem komorněji a Libor pepřil svůj výklad zábavnými postřehy a historkami.
 

Lékařská prověrka

V sobotu účastníky čekala túra, která měla prověřit jejich fyzickou zdatnost. Beskydy nikomu nedaly nic zadarmo – krom 22 kilometrů treku po trase Ostravice – Smrk – Lysá hora – Ostravice s více než 2000 metry převýšení se projevilo i počasí. Celý den šel celý tým svižnějším tempem v mlze a vytrvalém dešti, přesto nikdo nezaostával. Všichni se během cesty stačili blíže seznámit mezi sebou a v závěru už tým tvořil sehranou partu. Kritérium fyzické připravenosti nikoho nevyřadilo a absolvovaný trek Liborovi s Markem výběr nijak neusnadnil.
 
Sobotní večer zpestřil Marek Novotný besedou o svých výstupech na oba osmitisícové Gasherbrumy v loňském roce. Ještě před besedou byli účastníci kempu v rámci cesty k výběru vítěze vystaveni zajímavé psychologické hře – sami měli navrhnout dva své favority na vítězství a cestu pod Broad Peak. Přestože adeptů bylo jmenováno hodně, dvě jména byla přece jen vyslovována nejčastěji  – Pavel Horák a Lukáš Knybel.


Který ze dvou? Rozhodlo dětské hřiště!

 

Na obou jménech se shodovali i Libor s Markem, kteří měli v neděli vybrat vítěze a předat mu vítězný voucher. Tak jednoduché to ale nebylo – oba favorité byli tak vyrovnaní, že Libor dokonce uvažoval o výběru losem. Nakonec se však s Markem dohodli na finální soutěži, kterou podstoupí dva týmy proti sobě, a sami sebe postavili do čela obou týmů. Mezi jejich členy byli i oba favorité, aniž by ovšem byla oznámena jejich jména. Libor s Markem oznámili pouze fakt, že se nemohou rozhodnout mezi dvěma účastníky. Expedice se měl zúčastnit ten, jehož tým zvládne improvizovanou překážkovou dráhu na dětském hřišti v lepším čase. Zábava smíšená s napjatým očekáváním tak panovala do samého konce.
 

Štěstí v zařazení do rychlejšího z týmů nakonec vyhrálo cestu do Karákóramu 35letému Pavlu Horákovi z Otrokovic.
 

V rámci víkendu měli účastníci navrhnout také podobu expediční vlajky. Spojením několika motivů pak vznikl výsledný návrh, který Libor s Markem nakonec nechají zpracovat a i s podpisy účastníků kempu vezmou do Pákistánu a ideálně až na vrchol Broad Peaku. Držme jim palce!
 
Sestřih z toho nejlepšího, co se na tréninkovém kempu událo, můžete vidět na ČT Sport v magazínu Vertikal ve středu 28. května od 19 hodin.

Více na www.vyhrajexpedici.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

16.08.2016

Dvoudenní přechod Krkonoš v severo-jižním směru

09.08.2016

Výlet na Sněžku? Pro běžce otázka hodinky, lenoši zabijí půl dne.

Zpět

Banner