REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. květnový týden (19.–25. 5. 2014)

18.05.2014 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Plavání, Extrémní závody, Triatlon

Kdo přežije Epo survival?, foto: L.Benda

Běh


V úterý se mohou potkat příznivci asfaltových povrchů na Krčské 12ce. A oběhnout si jednou (ženy) nebo čtyřikrát (muži) 3,125 km dlouhý okruh od Velkého Altánu v Krči.

Ve čtvrtek se sejdou projektanti také v Krčáku na už 73. Běhu projektantů od hospody k hospodě, který bude sice jen 3,5 km dlouhý, ale nástrahy je zřejmě čekají na obou koncích.

Na delší trať můžeme vyběhnout v sobotu v rámci Šárecko-hanspaulského ultra-trailu, čili Šutru 54, kde se můžeme rozhodnout pro okruh v délce 18 km nebo jeho násobků (až do 54 km). A jistě můžeme v obíhání okruhů pokračovat i dál, ale to už bude asi mimo závod.

Kdo se na rovině nezapotí, tomu doporučíme běh do kopce s krásným názvem Dobývání Dívčích hradů v neděli v Hlubočepích. Na 2kilometrové trati nastoupáte 135 výškových metrů a ještě dobudete hrad.


Orienťáky


Jako každou středu se nejen pražské žactvo sejde, tentokrát v Krčáku, na závodu Pražského poháru, aby poměřilo své síly v orientaci (nežáci se utkají v kategorii trénink). Kdo se chce o této sérii závodů dozvědět více, nechť si přečte článek zde

MTBO liga je v plném proudu

MTBO liga je v plném proudu

Také dospěláci mají svojí orienťáckou ligu a ve čtvrtek je čeká další díl MTBO závodu, tentokráte v Modřanské rokli. Také oni mají článek o této lize.

Netradiční závod s tajemným názvem Duchovo BICI–ORI se odehraje v sobotu v Lomničce a půjde o scorelauf na horských kolech na 5 hodin. V rámci závodu je vypsaná i kategorie pro rodiny s dětmi, která bude samozřejmě kratší (3 hodiny). Chápeme proč.


Extrémní závody


Žádný survivalový nadšenec si nesmí nechat ujít 13hodinový EPO survival, který začíná v pátek večer. A to nejen proto, že se jistě účastnil pravidelných EPO orienťáků, a má tedy natrénováno. Závodit se bude v malebném okolí Karlštejna. Přihlášky jsou sice beznadějně plné, zvláště schopné ženy ale vědí, že před podobnými závody jdou na dračku na náhrádnická místa.

Na survivalu, foto: Z. Jiřištová

V sobotu se bude konat ve Žlutých lázních závod ze série Xterra terénních duatlonů v kombinaci běh/kolo/běh (3 km / 24 km / 6 km). Součástí bude i MČR v této disciplíně a varianta Xterra Kids pro děti.

Komu je duatlon málo, toho jistě potěší Poděbradský triatlon v neděli a kromě 30 km na kole a 7 km běhu si dopřeje v hlavní kategorii i 700 metrů plavání, připravena je i varianta mini.


Kolo
 

V úterý večer se sejdou hvězdy české i zahraniční cyklistiky (Kulhavý, Hynek, Giger) v historickém centru Prahy na Pražských schodech, aby na 1450 m dlouhém okruhu ukázali, co umí. Trasa povede z Nerudovy ulice přes divácky nejatraktivnější Zámecké schody, Malostranské náměstí  a zpět. Video z loňského ročníku naleznete pod článkem.


Pochody


Praha turistická nás tentokrát provede z metra B na metro B, ale nebojte se, nepůjdeme kolem metra, ale z Radlické zhruba 8km výletem přes Děvín do Jinonic.

Na oslavu výročí 100 let od narození Bohumila Hrabala se půjde po jeho stopách ve čtvrtek z pražské Libně do Kobylis.

Kdo radši chodí v noci nebo chce alespoň přispět na dobrou věc, ten by si neměl nechat ujít 14km půlnoční pochod Midnight Walk v pátek z Hradčanské s mottem „Daruj a pochoduj“. Akce se koná na podporu neziskové organizace Domova Sue Ryder.
 

Doprovodný program v Pikovicích, foto: N.Rauvolfová

Doprovodný program v Pikovicích, foto: N.Rauvolfová

Slackline a šplh


Příznivci horizontální linie se potkají na tréninku a workshopu ve středu ve Stromovce, ať už odjíždějí na Highline expedici na Island nebo ne. Ti, co po laně šplhají raději vzhůru, si mohou zasoutěžit v sobotu v Modřanech na Modřanském Tarzanovi.


Voda


Vodáci si v sobotu zazávodí na 58,3 km dlouhém Vodáckém maratonu na Berounce z Dolan u Plzně. Případně ti méně soutěživí na Sázavě na Plavbě babičky Mary do trampských Pikovic, kde již bude připraveno hudební odpoledne i s kulturním programem v podobě skokového sportu minikoní.--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Slaný, Budyně nad Ohří, Kyselka, Doupov

80

%

80

%

Adrenalin Challenge Race 2017

Adrenalin Challenge Race 2017

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 357 lidí)


Banner