REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Kruhy: trénink sbalený na cesty

15.05.2014 |lt | Venkovní fitness

Když jsem se chystala na třítýdenní jazykový kurz doprostřed islandské pustiny, rozhodla jsem se, že se lezeckého i jakéhokoli jiného tréninku prostě vzdám a budu se věnovat výhradně poznávání nové kultury a procházkám okouzlující nicotou islandské přírody. Líp to měl vymyšlené můj nový anglický kamarád Sean.

Delikátní rovnováha

Delikátní rovnováha

Přidal do batohu gymnastické kruhy a každý večer si našel místo, kam je pověsit a zashybovat si. Vedle shybování dělal i spoustu jiných cviků včetně okouzlování dívek a fitkařů, kteří tak dobře vybavení nepřicestovali.

Uznávám, že kruhy nejsou kampus ani posilovací deska, ale legrace se s nimi dá užít dost a od té doby, co jsou i v Boulderbaru, je považuji za samozřejmou součást lezeckého posilování. Vlastní si pořídíte snadno – stačí googlit, nejlevnější dřevěné se dají najít za cenu kolem šesti stovek. Kdo by je rád ještě levněji a baví ho do it yourself  projekty, ať googlí „Jak si levně vyrobit gymnastické kruhy.

Variace na odreagováníA co tedy na kruzích cvičit? I kdybyste byli začátečníci, napadne vás mnoho. Shyby, břicho zvedáním nohou a tak dále. Pro pokročilé je tu možnost vyvěsit se a šikovným vtočením loktů se zvednout až do vzporu – je to otázka techniky, nejen síly, jak by se zdálo. Hodně pokročilí mohou natrénovat rozpor. 

Stačí najít vhodnou větev na stromě v parku, příčku ze zábradlí, cokoli… 

(Pozn.: Figurant na fotkách není zmiňovaný Sean a ani fotky nejsou pořízeny na Islandu.)

---
Nemáte mezi kamarády nikoho, kdo by se pro cvičení na kruzích nadchl tak jako vy, ale samotné vás cvičení nebaví? Vyzkoušejte sekci Hledám parťáka! A kdyby vás zábava na kruzích časem omrzela, vždycky je můžete nabídnout v bazaru...
 

Zpět
Komentáře

15.05.2014 14:58| Šárka

Na Islandu? Vždyť tam nejsou žádný stromy? Kam jste to tam věšeli??

16.05.2014 00:13| Lucie

Na Islandu přišly na řadu alternativy, konkrétně např. konstrukce nepoužívaného balkónu nebo vnějšího schodiště. A pár stromů tam mají, byť - pravda - takový jako na obrázcích aby pohledal. ;)

16.05.2014 16:58| Mára

Takový levný TRX :-)

24.05.2014 10:43| Lucie

Klasičtější varianta, líbí se mi víc.

Související články

05.04.2016

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

14.09.2015

Jak vybrat slackline ?

01.01.2015

Všem Outfanaticům přejeme to nejlepší do nového roku!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner