REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. květnový týden (12.–18. 5. 2014)

11.05.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Extrémní závody, Triatlon, Další sporty

Highline bude na Albertově, foto: J. Šimánek

Běh


Kdo rád běhá, si tento týden určitě vybere. Kratší tratě nás čekají v úterý na Běhu Čedoku (3,7 km), ve čtvrtek na Košířském okruhu (5,6 km) nebo ČSOB Hostivařském běhu (5,6/2,8 km) anebo v sobotu na Běhu za újezdskou sovou (5,5 km).

Kdo je spíše vytrvalostní běžec, toho by mohly zajímat závody Vltava Run na Kvildě v sobotu, kde se na štafetovém běhu sejde vždy maximálně 12 běžců na 350 km, což vychází na krásných 30 kilometrů na jednoho.

Kdo nechce jezdit tak daleko, tak v Hostivicích ten samý den pořádají Hostivický půlmaraton, který má i 10km variantu.


Kolo


O víkendu proběhne ve Freestyle Parku v Modřanech Bike Festival, cyklistická přehlídka spojená s testováním kol na terénních i silničních trasách, ukázkami novinek od 50 různých značek a doprovodnými akcemi včetně programu pro děti nebo základního servisu a seřízení kola zdarma.

S rodinou na kole se můžete v sobotu také podívat do Botanické zahrady v Tróji a k dispozici budete mít i průvodce.


Orienťáky


V pondělí se orienťáci setkají na oblíbeném tréninkovém závodě EPO OB na stále tajném místě. Zato ve středu se téměř jistě v Milíčovském háji koná 1. ze série středečních OB Žaket pražský pohár žactva. Tento závod je vhodný i pro naše nejmenší začátečníky a rodiče s dětmi.

Kdo se radši orientuje na kole, toho čeká ve čtvrtek další kolo MTBO ligy také na zatím nezveřejněném místě a v neděli Klánovické MTBO, kde půjde o scorelauf na 90 minut v rámci seriálu Tři závody pro zdraví. Součástí bude i kategorie pro rodiče s dětmi.


Držíme palce při hledání míst startů i kontrol!

 

Extrémní závody


Všestrannější závodníky bude jistě zajímat Albixon brdský duatlon, který startuje v sobotu v Dobříši a čítá 20 km kola a dvakrát 4,2 km běhu.

Svoji popularitu Jára Cimrman nezapře a survivalový závod Jasoň-Drsoň, který se koná na jeho počest v sobotu v Nedamově, již nepřijímá další přihlášky. Nezbývá než jim popřát, ať jim vyjde počasí podle pana Papouška.

Posázavský drsoň, foto: Radovan Vrbský

Posázavský drsoň, foto: Radovan Vrbský

Kdo to se všestranností myslí opravdu vážně, tomu doporučíme stejný den Posázavského drsoňe, ale musí být připraven na 21 km běhu, minimálně 52 km na kole a 16 km na vodě údolím Sázavy.

 

Lezení a slackline


V úterý se koná páté kolo Boulder Boje v Holešovicích ze série 10+5 závodů v boulderingu (10x Boulder boj + 5x Boulder Contest).

V sobotu se v lezeckém centru SmichOFF odehraje česká část boulderových závodů Salewa RockShow, kde půjde o to vyřešit 10 (boulderových) problémů, které se neřeší alkoholem a radou psychologa, ale hlavou a svaly (motto závodu). Vítězové navíc pojedou na boulder camp do Švýcarska.

Slacklajneři jistě ve středu zavítají na Albertov Slackline festival, kde je čeká trickline contest a highline exhibice na lajně mezi domy.           

 

Pochody


Praha turistická nás čeká v úterní podvečer, kdy se můžete z Krče projít za památnými stromy a zpět (9 km).  Zelené plíce Prahy budou tématem i čtvrteční odpolední procházky z Liboce ze série 7 pochodů ke zlaté.

V sobotu v časných hodinách vše završíme nejznámějším pochodem Praha–Prčice na 70 km. K tomu snad není třeba nic dodávat.

 

Koloběžky


Drsná 24hodinovka ve Stromovce s názvem Le Stromovka. Začíná se v pátek večer.

--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Cyklo výlet podél Ohře na odpoledne a den

Slaný, Budyně nad Ohří, Kyselka, Doupov

80

%

80

%

Adrenalin Challenge Race 2017

Adrenalin Challenge Race 2017

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 357 lidí)


Banner