REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Nová koncepce pražských břehů

02.04.2014 |OVP | Běhání, Cyklistika, In-line

Foto: www.uppraha.cz

Přetížená náplavka v centru, kde pod kola cyklistů skáčou rozjívené děti, odpadky po povodních na stromech ve vltavském údolí i nedokonalá prostupnost celou Prahou podél vody. Všechny tyto problémy se rozhodla Praha řešit, a proto vznikla nová Koncepce pražských břehů, která byla publikovaná letos v únoru.
 
Tento dokument by měl zatím především otevřít diskusi o tématu, objevily se v něm ale i konkrétní návrhy změn, které by měly z okolí řeky vytvořit příjemný veřejný prostor pro rekreaci, sportovní i kulturní vyžití. Mezi navrhované změny patří například posílení vodní dopravy po Vltavě a kultivace severní části pražského vltavského údolí obnovením tradičních lokálních produkčních aktivit jako je sadovnictví nebo pěstování vinné révy. Pozornost je také věnována zajištění bezproblémové koexistence všech druhů dopravy s důrazem na tu bezmotorovou v bezprostřední blízkosti vody. To je možné například odlehčením přetížených náplavek v centru zatraktivněním horní úrovně nábřeží.

Držme palce zejména těm plánům, které pomohou snižovat třecí plochy mezi sportovci a rekreujícími se občany korzujícími na cyklostezkách!
 
Podrobnější informace o koncepci naleznete na stránkách Portálu územního plánování hlavního města Prahy.

Možnosti sportů v přírodě v Praze a okolí můžete procházet také v naší interaktivní mapě.

Zpět
Komentáře

03.04.2014 02:11| Jára

Jo! Odlehčení náplavky! Chápu, že paničkám v podpatcích se chodí líp než po kočičích hlavách přesně v tom cyklistickém pruhu u vody, nahoře by jim to ale taky slušelo.

Re: Jára

03.04.2014 19:41| Mike

V cizině chodci běžně na cyklopruhy vůbec nepatří, možná by to šlo zakázat. Stačilo by jednou za čas nakreslit na zem přeškrtnutýho chodce a lidi by si časem docela zvykli..

Re: Mike

03.04.2014 22:21| Jára

No to nevim, podle mě tam teď sice nejsou přeškrtnutí chodci, ale jenom nepřeškrtnutí cyklisti, každopádně si jich nikdo nevšímá.

Související články

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 363 lidí)


Banner