REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Prolog ČUS Stopa pro život přeložen na 17. ledna 2016

21.12.2015 |Outfanatic.com | Běžkování

Zastihla nás tak trochu očekávaná tisková zpráva od organizátorů ČUS Stopa pro život: Kvůli nedostatku přírodního sněhu po celé ČR je Prolof ČUS Stopa pro život Vysočina Arena přeložen z 27. 12. 2015 na nový termín 17. 1. 2016.

Foto: SPŽ


Dlouhodobé, na prosinec nebývale vysoké teploty nad nulou spolu s občasnými dešti znemožnily přípravu běžkařské tratě, která je v tuto chvíli zcela bez sněhové pokrývky. Protože ani noční teploty nedosahují na horách mínusových hodnot, a dlouhodobá předpověď počasí slibuje na Vánoce jaro, nemohou si pořadatelé z Nového Města na Moravě pomoci ani záložní alternativou s výrobou umělého sněhu. Organizátoři seriálu proto museli úvodní prosincovou novinku 6. ročníku série běžeckého lyžování Stopa pro život posunout na leden.


 

„Je nám líto, že se Prolog neuskuteční hned po Vánocích, jak jsme plánovali, ale na druhé straně jsme rádi, že se podařilo v nabitém kalendáři zimních akcí Areny najít nový volný termín pro jeho uskutečnění. I v Novém Městě se teploty stále drží nad nulou a v dalších dnech se má ještě více oteplit. Tato kritická situace nás bohužel donutila k definitivnímu rozhodnutí, první podnik Stopy uspořádat v náhradním termínu 17. ledna,“ potvrdil Jan Skřička, zástupce Vysočina Areny a generální sekretář SK Nové Město na Moravě.
 

Kompletní program Prologu včetně časového harmonogramu a místo akce zůstávají stejné. Kromě závodu na běžkách s pevným startem nebude chybět vložený závodu na fatbikách a zajímavý doprovodný programu s biatlonovou střelnicí i nezávodní Open jízdy na běžkách s půjčovnou lyžařského vybavení. Všem přihlášeným závodníkům se zaplacené startovné převádí do nového termínu nebo bude vráceno na jejich žádost v plné výši na účet.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

02.08.2016

Outdoorové sportování s dětmi aneb jak nezešílet

19.07.2016

DOPING… Fenomén vrcholového sportu.

Zpět

Banner