REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Vávra Hradilek v hlavní roli filmu Tenkrát v ráji o Joskovi Smítkovi

18.11.2015 |Kuba Vondrášek | Lezení

Úspěšného kajakáře Vávru Hradilka vám asi nemusím představovat, ale pokud chcete vědět víc, koukněte se na rozhovor s ním zde. Dnes se ale na stříbrného medailistu z Londýna podíváme v úplně jiném světle, a to ve světle filmových reflektorů. Úplně tak daleko od sportu však nepůjdeme, protože postava, kterou si Vávra ve filmu zahraje, je horolezec Joska Smítka.

Vávra na Kobyle Zdroj: facebook.com/vavrahradilek


Děj filmu se odehrává za období německé okupace, kdy má být Joska odveden na nucené práce do Německa, ale z transportu uteče a skrývá se ve skalách, kde musí odolávat kruté zimě a hladu. Nebyl by to samozřejmě správný film, kdyby v něm nebyla i milostná zápletka. I hlavní ženská role je inspirovaná skutečnou postavou české spisovatelky a horolezkyně Vlasty Štáflové. Tuto roli si po boku Vávry zahraje krásná slovenská herečka Vica Kerekes, kterou můžete znát například z filmů Něžné vlny nebo Muži v naději.


Vica ovšem není jedinou filmovou hvězdou, na kterou se můžete těšit. Ve filmu si také zahraje Miroslav Etzler, kterému outdoor a zvláště horolezení není vůbec cizí, protože patří mezi jeho záliby. A to využil i při své roly ve filmu Jak se krotí krokodýli, kde hrál člena horské služby. Dalším známým hercem, kterého nesmím zapomenout zmínit, je Jan Budař, známý například z filmu Vratné lahve.K TÉMATU: Poučte se z cizího neštěstí v knihách a filmech


 

Natáčení na Prachově či v Tatrách

 
Scénář filmu napsal spisovatel a sportovec Josef Urban na motivy své stejnojmenné knihy. Jeho podpis byste také nalezli pod scénáři známých filmů jako Habermannův mlýn a 7 dní hříchů, ale ani sportovní témata mu nejsou cizí. Důkazem toho může být film Na vlastní nebezpečí.

Z leva Petr Šmíd, Vávra Hradilek, Jan budař Zdroj: facebook.com/vavrahradilek


Nemusíte se bát, že se bude jednat o nějaký předražený film natáčený ve studiu za pomoci spousty počítačových efektů po vzoru Hollywoodu. Filmový štáb totiž vyrazil hezky do terénu a můžeme se tak těšit na záběry z Tater, Tisé či z Prachova. Například na cestě Bič si kaskadéři vyzkoušeli, jaké to bylo dříve, protože lezli ke čtvrtému kruhu jen v kšandičkách z konopného lana.


K TÉMATU: GundR: Divadelní podívaná v extrémních vysokohorských podmínkách


 
Na film se můžete těšit v květnu příštího roku, ale komu by se přeci jen nechtělo čekat, může si doběhnout do knihkupectví pro knižní předlohu filmu. Každý přece ví, že knížka je vždycky lepší.

Zpět
Komentáře

20.11.2015 08:55| Chrrr.

Tak to jsem na to zvědavá, jak se s tím Vávra popasuje...:)

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

22.05.2016

Tipy na 4. květnový týden (23.–29. 5.)

17.05.2016

Jak překonat strach z lezení?

Zpět

Banner