REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Čerťáky za šesti kubíků

12.11.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Začátkem listopadu začala po Facebooku kolovat zpráva, že Lipno bude pouštět celý týden šest kubíků do jinak suchých Čertových proudů. Z doslechu jsem věděl, že se to za téhle vody dá jet a je to i docela zajímavé. Při závodech zde totiž teče okolo dvaceti vteřinových kubíků. Obvolal jsem tedy pár kámošů a zjišťoval jsem, zda ještě nezazimovali své lodě. Nakonec jsme se sešli tři a v neděli ráno vyrazili směr Šumava.

Slalomka


V Loučovicích nás přivítalo sluníčko a příjemná teplota na tričko. Na první jízdu jsme vyrazili od papírny, abychom stihli vlak. Když jsem dojel pod papírnu, bylo mi jasné, že šest kubíků není vůbec málo a bude to pěkné svezení. Vrata byla bohužel zavřená, takže jsme je museli obnést. Místo obvyklých skluzů nad Škvírou byly spíše skoky a člověk si musel dávat velký pozor, aby netrefil nějaký šutr. Což se ne vždy povedlo.

  
Při pohledu do Škvíry se mi trochu zvedal žaludek, protože všechna voda mizela mezi kameny a propěněná za nimi zase vybublávala. Za tohodle stavu by to asi nesjel ani Tao Berman, kajakářský bezmozek, který se vyžívá v nesmyslných sjezdech.

Škvíra


Creek jak na Korsice

 
Pod Škvírou bylo pádlování ještě živější a za chvíli jsme byli u Schodů. Prohlížením jsme se nechtěli zdržovat, a tak jsme jeli na oči hezky z vracáčku do vracáčku. Klasická lajna byla totiž zablokovaná, takže se muselo trochu hledat. Šest kubíku ale nemělo moc velký tah, a tak se všechny vracáky daly v pohodě stihnout. Průskoky mezi kameny mi připomínaly malé korsické creeky.
 

K TÉMATU: Vyhrají vodáci nad energetiky a získají pro sebe Čerťáky na celý rok?Pod Schodama bylo ještě pár pěkných míst, ale za chvilku se řeka rozšířila a začal slalom mezi kameny. V tomto úseku člověk kolikrát bouchne o kámen i za normálního stavu, ale tentokrát bylo projetí bez bouchnutí nadlidským úkolem. Nějak jsme to tedy předrcali a utíkali na vlak.

Schody


Ve vlaku zastává strojvůdce i funkci průvodčího a než jsme s ním vyřídili všechny transakce, měl vlak deset minut zpoždění. Tím se nám zkrátil čas na další jízdu, kterou jsme tentokrát začali na Slalomce. Zde nebyl nedostatek vody tak markantní a nečouhalo ani moc šutrů. Stejné to bylo i na Železňáku, který byl velmi podobný jak za dvaceti kubíků.
 

K TÉMATU: Proč se neučit eskymovat?S obavou jestli stihneme další vlak, jsme se moc nevykecávali a voleje nad Loučovicemi jsme přepádlovali tréninkovým tempem. Čímž jsme nakonec ještě získali dvacetiminutovou rezervu. Rychle jsme zase naházeli lodě do vlaku a vyrazili na třetí jízdu. Sluníčko už ale zašlo za kopce a slalom mezi kameny na konci Čerťáku už byl opravdu úmorný, takže jsme to raději po třetí jízdě zabalili.
 
Bylo to opravdu super zakončení sezony a zajímavá jízda, ale kdyby raději pustili na víkend dvacet kubíků místo šesti celý týden. Bylo by to z vodáckého pohledu lepší.

Pod Vratama


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

06.09.2016

Začíná potoková sezóna

18.08.2016

Virtuální realita, budoucnost outdoorového sportování?

Zpět

Banner