REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. říjnový týden (5. 10. – 11. 10.)

04.10.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: Horská výzva


Běh


Tento týden se bude běhat hlavně ve městech.

V úterý sérii zahájíme Během okolo Džbánu na 8,1 km, poběží se velký členitý okruh Šárkou. Přidruženy budou i kratší tratě pro později narozené.

V sobotu se bude běhat kolem brněnské přehrady na běhu Vokolo príglu na 14,1 km. „Závod si Vás získá zajímavým podzimním termínem a svojí výjimečnou tratí, která se jako had obtáčí kolem Brněnské přehrady dokola. Běžci v průběhu závodu pádí mezi nádhernými dominantami Brněnské přehrady – hrad Veveří, lávka přes přehradu, mohutná hráz, přístaviště.“

Na stejný den se chystá i Plzeňský půlmaraton v samotném historickém centru Plzně. Čekají vás 3 sedmikilometrové okruhy v centru města, trasa je rovinatá s malým převýšením, je oficiálně změřena a uzavřena v plném rozsahu.


Extrémní závody


Poněkud extrémnější běhy mimo město, s překážkami a v blátě nás čekají o víkendu v podobě Spartan Race v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Startovat můžete v sobotu ve variantě Super na 13 km a více s minimálně 21 překážkami na maximálně 3 hodiny nebo v neděli ve variantě Beast na 20 km a více s minimálně 26 překážkami. Tam je časový limit 5 hodin.

Další extrémní výzva nás čeká na závodu 5 beskydských vrcholů, který začíná v pátek večer. Jde o vytrvalostní závod s limitem 34 hodin a smysl akce je jasný: „Najít hranice vlastních fyzických a psychických možností.“ Sraz je v Horní Bečvě v okrese Vsetín a pravděpodobná délka trati je úctyhodných zhruba 120 km.Poslední Horská výzva se chystá na sobotu na Šumavě. Jde o finále seriálu v horském běhu/trekkingu dvojic se startem na Železnorudském fotbalovém hřišti. Zaběhnout si můžete tratě: LONG: 75km, HALF: 43km, SHORT: 18 km, či Pochod s Mixitkou na 18km. Na sobotní odpoledne je přichystán doprovodný hudební program.

A last but not least extrémní závod pod názvem Krušnohorský Everest se chystá na slalomovém svahu na Bouřňáku v Krušných horách. Jde o 12hodinový závod tříčlenných družstev.


Kolo


Zajímavý cyklistický závod se připravuje na sobotu v Jizerkách. Pod záštitou České televize startuje ČT Author Cup Jizerské hory. Start i cíl závodu bude v Josefově Dole a trať bude měřit 63 km s převýšením 1 546 m. Soutěžit můžete i ve firemních týmech, přičemž startující v týmech budou hodnoceni i mezi jednotlivci. Týmy mohou mít max. 5 členů.

Orienťák


Celodenní MTBO trénink najdete pod názvem Šárka na Velbloudu v neděli v Praze a těšit se můžete na 80 kontrol na MTBO mapě. Letošní ročník má centrum ve Vokovicích a závod vás zavede „do Šáreckého údolí odshora až dolů, do Lysolaj, na Kozí hřbety, na Juliánu i do Únětic, jakož i na Vrabce, do Roztok a do Houslí. Čeká vás tedy pestrý příměstský i čistě lesní terén, poněkud zvlněný s několika hlubokými údolími.“


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

08.10.2015 18:16| Hendy B.

Co takhle abyste synchronizovali upoutávky na akce s jejich termínem přihlášek? Takhle si akorát přečtu, kde jsem propásnul nejlevnější startovný. Na nástěnku koukám, tam mi to akce nějakou dobu dopředu hlásí, ale tay to s datem přihlášek synchronizovaný neni. Ale stejně dík!

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner