REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. zářijový týden (14. 9. – 20. 9.)

13.09.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Night Run Praha

Běh


Pražští běžci mohou opět rozsvítit město na sobotním Night Runu Praha. Vybrat si můžete zážitkový běh na 10 km nebo na 5 km a běhat se bude v centru Prahy na Letné a v Letenských sadech. Přijďte „rozsvítit během celé město...“ Běh na 10 km je již vyprodaný, ale je možnost se přihlásit ještě na 5 km!
 
Do Prahy se v sobotu dopoledne poběží na Lidovém běhu z moravských Valtic. Jde o 335 km dlouhý štafetový závod týmů (6, 9 nebo 12členných), které vystartují z Valtic na Moravě v sobotu dopoledne a běží non-stop ve dne i v noci a v neděli odpoledne doběhnou do cíle závodu na nábřeží Vltavy v Praze.

Naopak z Prahy se poběží na sobotním Sorex maratónu na trase Praha – Dobříš, případně ve variantě půlmaratonu Mníšek pod Brdy – Dobříš. „Před 107 lety zde odstartoval první maraton na našem území a my se k němu vracíme obnovenou premiérou.“
 
Ve Slezsku se bude závodit v terénu a po kopcích a to při sobotním závodu Kraličák Skyrace. „Tento skymaraton nabízí různé cesty – příjemné vrstevnicové cesty, náročné technické traily ale i úzké horské silničky, pozůstatky předválečných příprav na obranu Československa. A právě tyto cesty, v kombinaci s drsným horským prostředím a přeživším válečným opevněním, dávají zdejší krajině až mystický nádech."


Kolo


Na Moravě se v sobotu pojede cyklistický závod Cream Bike Čeladná, jehož trasu pro vás připravil trojnásobný olympionik Radim Kořínek. Vybrat si můžete z tratí na 22 a 55 km.

V Liberci se bude tento víkend závodit do kopce, a to přímo na 1 012 m vysoký Ještěd. Závod Do vrchu Ještěd je každoroční závod s hromadným startem.
 
A v centru Brna si můžete zazávodit na 2,2km okruhu na MTB kriteriu s převýšením 90 m. Závod s bude konat v centra města a v přírodním areálu hradu Špilberk. Přidružen bude i dětský závod. Místo startu a cíle bude Dominikánské náměstí.Orienťák


Týden sportování mohou orienťáci zahájit na pondělním Prague City Race, „závodu, díky kterému strávíte netradiční večer v centru Prahy. Rozmanité úkoly pro ty, kteří mají dobrý orientační smysl i pro ty, co se chtějí projít po Praze jinak než normálně...“ Start je v 18:20 na Lodi Cargo Gallery u Čechova mostu.

Triatlon


Netradiční triatlon s názvem Jezevec race vás čeká v sobotu v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Čekají vás disciplíny: Běh do vrchu, Horské kolo, Silniční kolo a Běh. Závod probíhá ve dvou kategoriích (dvojice/čtveřice), které jsou dále děleny na dvě podkategorie (muži a smíšené týmy/ženy).


Voda


Vodáci jistě zavítají na sobotní Sázavský Samba Maraton, tedy vytrvalostní závod amatérských vodáků na plastových kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. Start závodu je u hotelu Ostende v Choceradech, cíl závodu v Pikovicích. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

Zpět

Banner