REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Ještěd, to je trailová výzva s brutální špicí

09.09.2015 |Salomon Trail Running Cup | Běhání

„Špice věže celosvětově obdivovaného ještědského hotelu architekta Hubáčka se po dvouleté pauze znovu zapíchne do programu Salomon Trail Running Cupu, vrcholné tuzemské série terénních běhů. Už v neděli 20. září se tady poběží pátý díl letošního pátého ročníku STRC.“ Tak začíná tisková zpráva a pozvánka v jednom, která přistála v naší redakční schránce.
 

Foto: Salomon Trail Running Cup


„Připravili jsme novou trasu. Delší a náročnější, opět v nádherné přírodě s úchvatnými výhledy především na západní stranu hřebene směrem na Světlou. Současných 17 km bychom rádi brzy protáhli na celý půlmaraton,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu po poslední prověrce trati na vlastní kůži.
 
Začátek bude podobný jako minule. Start z dvoupatrového parkoviště za konečnou tramvají, pak výběh ke skokanskému můstku, střemhlav dolů, jediný kousíček po asfaltu, tunelem pod sjezdovkou a pak strmě vzhůru až k vrcholu kopce opět terénem. Teprve potom následuje běhavější část. Převýšení dělá celkem 972 m, v jednom místě sklon dosahuje až 29,3% a vrchol najdete na kótě 1 021 m.
 

Foto: Salomon Trail Running Cup

Foto: Salomon Trail Running Cup

„Kromě prvních tří kilometrů a spojky u Světlé je trasa vedena výhradně po značených turistických cestách, nejprve modré, pak červené a nakonec zelené, “ dodává Dvořák. Doprovodná kratší verze na 9 km má pouze jeden zásadní kopec, po němž následuje rovina a seběh.
 
Občerstvovací stanice budou na 5,5. km na Ještědce a na 11. km na Pláních. Děti vyrazí na trať ve 12:00, dospěláci pak ve 13:00. Limit na dokončení závodu činí 3 hod. To hlavní hvězdy závodu, a má jich být hodně, ji zvládnou jistě méně než za polovinu času…
 
Pořadatelé zajišťují jako obvykle bohatý závodnický servis – hlídání dětí i úschovnu batožiny, finišerskou medaili, jídlo a pití v cíli, sms s výsledkem, fotografii z trati i elektronický certifikát. Pozor, kapacita účastníků je omezená, neváhejte s registrací.
Podrobné informace i průběžné žebříčky všech kategorií najdete na www.strc.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

23.08.2016

8,5km běžecká trasa na Třemošnou v Brdech

Zpět

Banner