REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Když na kole, tak se smartphonem

11.09.2015 |Palonc | Cyklistika

Když vyprchala únava z Czech Adventure Race 2015, postupně jsem se vracel do tréninku a jel první ostřejší trénink na biku. Po hodině rubání převážně do kopce, přišel první pořádný sjezd a hodně jsem si to užíval. A pak to přišlo – ztráta kontroly nad kolem a nekontrolovaný pád na hlavu a na bok.
 


Pořád zaklesnutej do SPDček, s křečemi v lýtkách a s naraženou polovinou těla jsem panicky začal hulákat. Až mě to přešlo, rozhodoval jsem co teď a co potom. Nejprve jsem se osvobodil z SPDček, vstal a zbavil se křečí a začal zjišťovat stav boku. Když jsem viděl ostrý kámen a krev v místech odkud jsem se zvedl, měl jsem strach se podívat pod roztrhaný dres. Překvapivě dobré, jen odřeniny, trochu šití.
 

Pořád jsem trochu v šoku, klepu a zběsile dýchám a tady mě zachránil můj smartphone. Ne, nezavolal jsem si ním záchranku, ale ohnul jsem jej jako novej iPhone – absorboval dopad na ostrý velký kámen a podle všeho mě tak zachránil od zranění pánve (či co je to za kost).
 

Moc toho chudák nevydržel - jen 3 dny. Airbag je taky na jedno použití, ale.


K začátku asfaltové cesty zbývalo asi třicet metrů… Tak jsem se značnými obtížemi nasedl na kolo a po asfaltu a cyklostezce dojel domů. Asi jsem budil pohoršení, ale bylo mi to jedno. Dneska už do těch telefonů integrují úplně vše, o funkci airbag ale mlčí. Jinak ale ta dnešní elektronika nic nevydrží – mě ten smartphone vydržel pouhé tři dny.
 

K TÉMATU: Bezpečnost až na prvním místě
 
Jaké z toho plyne poučení? Na kole vždy s ochrannými prvky – helmou a smartphonem. Čím větší plácačka, tím lépe. A samozřejmě ji nosit v kapsičce od dresu. Sportu zdar, MTB zvlášť.
 


Foto: Archiv autora

Zpět
Komentáře

11.09.2015 07:56| Burda

Já ho telefon vozim radši v kejmlu na zádech. Jako páteřák.

16.09.2015 22:21| Pepis

Chlapi neblbněte, mně se jednou při pádu telefon, co sem měl v zadní kapse, zaryl až buhvíkam a jako s airbagem jsem se rozhodně necítil.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner