REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. srpnový týden (24.–30. 8.)

23.08.2015 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Adventure Race

Běh


Běhat se bude hlavně v neděli, a to v Teplicích. V Teplicích u Ústí nad Labem na Teplickém půlmaratonu na 12 a 21 km. Nově bude zařazena také trasa na 7 km. Běžet můžete i ve štafetách i se psem.

A v Teplicích nad Metují bude probíhat oblíbený Běh Teplickými skalami, tedy veřejný terénní běh, který se uskutečnil poprvé při příležitosti obnoveného Horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují v srpnu 1994. Poběží se 11 km náročným terénem Teplického skalního města, kde nechybějí schody a písčité úseky, vše je značeno barevnými fábory. NOVINKOU je, že se poslední kilometr běží po trati dětského závodu


Kolo


O titul Ostravského chachara se bude o víkendu bojovat v Ostravě ve stylu XCO a XCM, tedy crosscountry a maratonu. Titul získá ten, kdo bude mít nejnižší součet umístění z obou závodů.

U Prahy se v sobotu pojede Velká cena města Úval na 5km lesním okruhu a záleží, do jaké kategorie spadáte, podle toho tolikrát okruh absolvujete, nejvíce však 5krát. Komu to nebude stačit, tak po cyklistickém závodu následuje běžecký.Triatlony


O triatlony opět není nouze, a tak můžete vyrazit v sobotu do Mimoně na Mimoňský triatlon na 0,5/16/4 km nebo do Jablonce nad Nisou na Český Pohár na 0,75/20/5 km. Případně se můžete vydat na sympatického Stradonického šampiona na 0,1/6/1 km ve Stradonicích u Slaného. Na Moravě se bude závodit v Bohumíně na Bonatrans triatlonu na 0,8/20/5 km.

V neděli se v Čechách pojede Triatlon Pardubice v Hrádku u Pardubic na 0,75/20/5 km a na Moravě Větřkovický triatlon na Větřkovické přehradě v Lubině u Kopřivnice. Jde o nezávodní X-TERRA triatlon na 0,6/20/4 km.

Extrémní závody


Poslední srpnový týden je svátkem především všech survivalistů. Nejdrsněším závodem týdne a možná i léta je nonstop expediční závod Czech Adventure Race na  55 hodin, ve kterém čeká 4členné týmy nejedno vložené překvapení. Méně odvážní a začátečníci se mohou pustit do MINI verze na 18 hodin, při kterém závodí dvojice. Letošní start AR CZ je v Dobronicích u Bechyně. „Rovněž pozávodní pivní štafety zůstávají beze změn  obhájí družstvo Záchranářů loňský úspěch?“  Více se dočtete v článku zde.


ČTĚTE REPORTÁŽ Z CZAR 2014: Český Adventure Race: letos bez veder, zato s častými sprškami


Další survivalový závod Císař Summer Challenge začíná v sobotu a jde o letní verzi tohoto závodu. Letní verze se zaměřuje více na vodní disciplíny, takže vás čeká  „100 m dlouhá lanová dráha s dopadem do vody, houpačka, lanové překážky, konstrukční úloha  +  městský orientační běh a MTBO.“ Oproti minulým dvou ročníkům je závod dvoučlenný. Centrum závodu je v kempu Marina Labe na Žernoseckém jezeře v Píšťanech u Litoměřic.

 

Lezení a zábava


A o víkendu zase proběhne svátek horolezců na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, jde o soutěžní přehlídku profesionálních i amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Jak asi víte, „tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě.“ V rámci festivalu proběhne v sobotu i čtvrté kolo Rock Point Českého Poháru v boulderingu dospělých.

 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

24.08.2015 12:38| Anička od Pinguinu

V Teplicích si taky pěkně ponakupujete vybavko ve slevách! To je snad ještě lepší než filmy

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

Zpět

Banner