REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. srpnový týden (10.–16. 8.)

09.08.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon, Canicross

Foto: Cyklo-Market Day by Night

Běh


Již třetím závodem bude o víkendu pokračovat Horská výzva, tentokrát v Krušných horách. Na své si opět přijdou milovníci horského běhu/trekingu dvojic. Jako tradičně můžou startovat na trase dlouhé, poloviční, krátké a na pochodu s Mixitkou nebo se psem.

Horští ultratrailisté, tedy ti nejdrsnější z nejdrsnějších, se mohou v sobotu v Krkonoších vydat i na Czech Ultra Trail Tour alias CUTT Krkonoše, kde limit bude časový, a to 24 hodin. Trasu v délce 70 km a převýšením 3 030 m+ si můžete oběhnout kolikrát budete chtít nebo spíše kolikrát to vaše tělo zvládne. Startuje se v sobotu v 10 hodin ráno z Jilemnice.

Další 24 hodinový ultratrail, tentokrát ovšem tříčlenných štafet se odehraje v Beskydech u Frenštátu p. Radhoštěm na tzv. Radegastově výzvě. Poběží se: chata Koksař – Trojanovice – Ráztoka. V rámci závodu bude probíhat i běžecký a turistický happening na 12 km na podporu dárcovství kostní dřeně.

Další ultra-závod bude probíhat v Lužických horách a to Ultramaraton přes 10 lužických sedmistovek. Vybrat si můžete, jestli běžet v sobotu na cca 66 km nebo v neděli na cca 43 km. Start obou etap bude v Radvanci.

Poslední extrém, tentokrát směrem do vrchu, se odehraje v sobotu Harrachově na Red Bull 400, kde se opět sejdou extrémní běžci, „kteří si troufnou na nejextrémnější čtyřstovku planety. Klasická atletická vzdálenost 400 m se poběží na vrchol skokanského můstku od konce dopadu až po rozjezdovou lavici.“

A v neděli můžeme běžecký týden zakončit na tradičním silničním běhu Žebrácká pětadvacítka. Jak již název napovídá, půjde o 25 km po silnici i terénem. Zaběhnout si můžete i nesoutěžní běh na 10 km. Zároveň po celý den probíhají v Žebráku oslavy Vavřinecké pouti. „Přijďte si tedy zaběhat krásnou přírodou Křivoklátska!“


Kolo


Nejzajímavějším cyklistickým závodem týdne bude asi sobotní Cyklo-Market Day by Night, tedy štafeta na horských kolech a nově i závod jednotlivců, který začíná v sobotu v 15.30 hodin a se setměním rozhodně nekončí.

Příznivce větších terénů možná zaujme nedělní Enduro Race Morávka v Morávce v Beskydech.


Orienťák


Svátek orienťáku na horských kolech začíná v neděli v Liberci na Mistrovství světa MTBO, kde půjde o MS dospělých a juniorů v MTBO.Voda


Další mistrovství, tentokrát ČR ve freestyle na divoké vodě Kayak Freestyle bude probíhat o víkendu na Plzeňském playspotu Kalikovák.


Triatlon a kvadriatlon


Z kvadriatlonů stojí za zmínku určitě sobotní IBIS Pilsenman, tedy vytrvalostní závod jednotlivců a dvojic skládající se z plavání, sjezdu řeky, jízdy na horském kole a běhu terénem s několikanásobným broděním.

Pražský triatlon pod názvem TRIPrague se bude konat o víkendu přímo v centru letní Prahy. Těšit se můžete na tratě 1,9/90/21 km, ale i kratší a další přidružené závody. Závod lze absolvovat i jako štafetu.


Zábava


V sobotu začíná na Lipně Lipno Sport Fest, tedy týden sportu s českými sportovci, kde si zdarma můžete vyzkoušet všechny možné sporty, absolvovat školu běhu, vyzkoušet si orienťák v korunách stromů a ještě si poslechnout přednášky, koncerty a divadla.
 
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Doporučené zážitky

Kdo je na Outfanatic.com (3 547 lidí)


Banner