REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Cíl letošní sportovní sezóny: Naučit se znovu chodit

27.07.2015 |Šárka | Cyklistika

Těsně před tím, než mi do zadního kola bicyklu a zadku plnou rychlostí narazila tramvaj a odhodila mě na trávu mezi kolejemi v protisměru, proběhla mi hlavou otázka: zabrzdit a s kolem couvnout, nebo do toho naopak šlápnout? Jestli rozhodnutí pro druhou možnost bylo správné, už se asi nedovím. Že jsem měla štěstí jak prase, je ale jasné. Tahle nehoda zaviněná mnou (jela jsem na kole po přechodu a přehlédla jsem tramvaj) mohla totiž dopadnout o dost hůř.


Samotný náraz si nepamatuju. Vědomí se mi vrací chvilku po nárazu, ale jen na pár vteřin. Ležím na trávě mezi kolejemi a řvu bolestí. Definitivně se probouzím až v nemocnici, zrovna když zajíždím do prstence CTčka.

I když zatím nevím, co mi je, je mi jasné, že to nebude sranda. Levou nohou hejbu jenom palcem, a to jenom trochu. Přesto si ani na chvilku nepřipouštím, že už bych taky nemusela nikdy chodit. A běhat? To přece taky nějak půjde. Je to znak naprosté naivity, nebo zdravého optimismu?

Diagnóza (tříštivá zlomenina jamky kyčelního kloubu) dává tušit, že mistrem Evropy v rogainingu se nestanu ani letos v Novohradských horách (v kategorii mixů v týmu s loňským vítězem MS v chlapech jsme měli docela vysoké ambice), ani nikdy později. Za pár let mi budou muset vyměnit kyčelní kloub a s tím to na dvacet kilometrů denně, jak říkal doktor, nebude. I když kdo ví, umělý kloub přece nebolí. Letošním pořadatelům roganingu na dotaz, jestli si letos nedám aspoň 12h variantu, odpovídám, že letos ne, ale že příště s novým kloubem budu neporazitelná. V kategorii para...


Zatímco ležím se sešroubovanou pánví a provrtanou stehenní kosti (za tu je pověšeno 6kg závaží, které mi tahá nohu ven z kyčelního kloubu, aby se pánev mohla hojit) a vedle mě na pokoji se střídají artroskopické menisky s přetrhanými kolenními vazy, doma mí spolubydlící rozpůjčovávají moje outdoorové vybavení, protože já ho letos o prázdninách potřebovat nebudu. Mým největším sportovním výkonem dne je vykonání potřeby spojené s posilováním rukou (přeci jen závěs je o něco pohodlnější než si mísu pod sebe strčit jen tak vleže).


ČTĚTE TAKÉ: Poučte se z cizího neštěstí v knihách a filmech 

Na celé hospitalizaci jsou nejpříšernější noci. Nespím, hekám bolestí (trochu absurdně mě nebolí pánev, kterou mám na maděru, ale palec u nohy, který má pocuchaný nerv nebo co) a koukám na filmy, ideálně takové, kde někdo trpí víc než já. Třeba můj oblíbený Pád do ticha, kde má hlavní hrdina nejen zlomenou nohu, která ho jistě bolí víc než mě, ale navíc má hlad, žízeň a je mu zima. Takže já se mám vlastně krásně. Užívám si taky 4D kina, když se při Čelistech lekám tak, že si vždycky cuknu bolavou nohou, až mám dojem, že mi ji ukousl žralok.

Cíl téhle sportovní sezóny je pro mě jasný: zvládnout se zvednout z postele a dojít si o berlích na záchod. Už aby to bylo. Věřte, že na pokračování tohohle článku, ve kterém snad budu popisovat, jaké je to učit se chodit po dvou měsících ležení na zádech a zuřivého posilování alespoň zdravé nohy, se víc než vy těším já.


ČTĚTE TAKÉ: Cíl letošní sportovní sezóny: Naučit se znovu chodit (2. díl) 


Foto: Archiv Šárky

Zpět
Komentáře

27.07.2015 17:11| Outfanatic.com

Šárko držím palce a doufám v motivující sérii článků o návratu k pořádnýmu sportování. Jednou z toho třeba bude film.

Re: Outfanatic.com

27.07.2015 17:38| Šárka

Dík, už se mi tu hromadí materiál na pokračování: Doktor se šroubovákem a štípačkama v ruce se chystá vyndavat mi drát z kolene: „Teď myslete na něco příjemnýho. Třeba že jste v sado-maso salónu...“

Re: Šárka

28.07.2015 13:31| Petra N.

U těhlech věcí si člověk vždycky řiká, jak se to může stát. Jenže ono se to prostě stane a pak už si může řikat co chcce, stejně je to jedno. Tak držím palce všem, ať mají podobných momentů co nejmíň a ať mají při nich kupu štěstí.

28.07.2015 16:13| vladavik

sarko, drz se ... lezel jsem onehda 6 tydnu a myslel jsem ze se zblaznim, obdivuju te ... vlada

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 460 lidí)


Banner