REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červencový týden (20.–26. 7.)

19.07.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Turistika a treking, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Běhej lesy

Běh


Tento týden se můžeme rozběhat v Praze na legendárních závodech Zlatá desítka Emila Zátopka v pondělí a Zlatá pětka Emila Zátopka v pátek v Edenu.

Již poměrně drsný ultra-trailový závod (případně náročný pochod) nás čeká o víkendu v Broumovských stěnách s názvem Týnišťské šlápoty. Jde již o 25. ročník tradičního dálkového běhu a pochodu, který začíná v pátek ve variantě na cca 130 km a 5 000m+ převýšením, případně ve variantě noční horský dálkový pochod na cca 60 km a 3 000m+ převýšením. Další závody jsou: dálkový pochod na cca 70 km a 2 050m+, dálkový pochod cca 50 km a 1 700m+ a turistický pochod na cca 22 km.

V sobotu pokračuje série Běhej Lesy, tentokrát v moravské Lednici na zhruba 22 a 11 km.


Kolo


Pod tajuplným názvem  Lapierre Tuatara Bike se skrývá sobotní bajkování v nádherném, ale velmi drsném terénu údolí Prunéřovského potoka a přilehlých vrcholů Krušnohoří. Startuje se v kempu v Prunéřově a „připravte se na souboj s přírodou, vlastním tělem i vůlí. Čekají Vás velmi těžké kamenité pasáže, technické výjezdy, hravé singletraily, hluboké brody, rychlé sjezdy plné kořenů i nošení kola na zádech.“  Trasy budou na 98, 37 a 14 km.

Také další ze série Kolo pro život odstartuje v sobotu v pražské Chuchli. Závod s názvem Praha–Karlštejn Tour bude mít krásný cíl.

Poslední sobotní závod začíná v Moravské Třebové a pod názvem Moravskotřebovský cyklomaraton se skrývají tratě: dlouhá 80 km (převýšení 1 460 m), krátká 50 km (převýšení 700 m) a rodinná na 20 km.Triatlon


S triatlony se opět roztrhl pytel, první startuje v Koutech u Ledče nad Sázavou s titulem Malý železný muž/žena Melechova a jde již o 18. ročník. Kromě hlavních kategorií mužů a žen se můžete těšit také na kategorie U18, muži nad 50 let a dvou/tříčlenné štafety. Druhý závod bude probíhat v Mělníku na Mělnickém triatlonu na tratích 0,75/20/5 km. Dalším závodem je Železný adiktolog v Českých Budějovicích na Sokolském ostrově na tratích 0,5/20/5 km, kde se můžete těšit i na doprovodný program a novinky z oblasti závislostí. V Rýmařově na Bruntálsku se chystá Triatlon Rýmařov na 0,6/36/8 km, v Kempu Dolce u Trutnova zase Krkonošman na 0,6/36/8 km a v Kunvaldu v Orlických horách Kunvaldský železný muž na 0,5/23/4 km. Jde o plavání/kolo/běh, abyste rozuměli.

V neděli se zase pojede Varnsdorfský triatlon na 0,5/20/4,5 km, Žďárský triatlon na 1,5/40/10 km u Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou a Hradecký terenní Xterra triatlon na Biřičce na 0,4/19/4 km.
 


Orienťák


Orienťáci cyklisti si jistě nenechají ujít sobotní Bedřichovskou pětihodinovku. Tedy jednodenní orientační cyklistický závod dvojic typu Bike Adventure. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu. Pořadatelé slibují: „poznáte krásy Jizerských hor a jejich podhůří bez sněhu a určitě se podíváte i na místa, na která normálně nejezdíte.“


Voda


A trocha zábavy nás jistě čeká v Podhradí na maškarním sjezdu Moravice, půjde o zábavný sjezd Moravice s doprovodným programem a soutěží o nejlepší masku.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

Zpět

Banner